23.2 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Με 6άρα στην Γ’ Εθνική το Ελευθεροχώρι (80 ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ μέρος 1ο)

Χαρές και πανηγύρια για την ομάδα του Ελευθεροχωρίου αφού πήραν και μαθηματικά την ιστορική άνοδο για την Γ’ Εθνική.
Το Ελευθεροχώρι επικράτησε στην έδρα του της Δόξας Γαρδικίου με 5-0 και πήρε την άνοδο για την τρίτη τη τάξη Εθνική κατηγορία. Οι παίκτες του Στέφανου Ψύχου ήταν καταιγιστικοί και κλείδωσαν τη νίκη και την άνοδο από το 1ο ημίχρονο με τους Ρούκα να πετυχαίνει χατ-τρικ και τους Γιαννούλα και Καραστέργιο από ένα. Στην επανάληψη ο Σκράπαρης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 6-0 με τον Ζήση να διαμορφώνει το τελικό 6-1.
Να σημειωθεί πως η δεύτερη ομάδα που ανεβαίνει στην Γ΄Εθνική είναι ο Αστέρας Πετριτή που επικράτησε με 2-1 του Βελισσάριου.
Οι φάσεις και τα γκολ
Στο 4΄σέντρα του Χοτζάι κεφαλιά του Καραστέργιου άουτ
Στο 7΄απο κόρνερ του Χοτζάι ο Καραστέργιος με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Γαρδικίου πέτυχε το 1-0
Στο 18΄σέντρα του Μπαρμπαρούση κεφαλιά του αφύλαχτου Ρούκα, ο Ντόστας δεν κατάφερει να συγκρατήσει την μπάλα και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0
Στο 26΄οι παίκτες του Ελευθεροχωρίου έπαιξαν ωραία το ένα-δύο, ο Χοτζάι έδωσε στον Γιαννούλα ο οποίος με άπιαστο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0
Στο 28΄μακρινό σουτ του Ζήση απέκρουσε ο Κλιάκος
Στο 29΄φάουλ για το Γαρδίκι με την Μπουρνά μπλόκαρε σταθερά ο Κλιάκος
Στο 32΄εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπαρούση η μπάλα μόλις άουτ. Στην επαναφορά ο Χοτζάι πέρασε για τον Ρούκα, διαγώνιο πλασέ η μπάλα πέρασε άουτ
Στο 39΄κάθετη μπαλιά του Κεχαγιά, διαγώνιο πλασέ του Ρούκα και η μπάλα στα δίχτυα για το 4-0
Στο 43΄ο Γιαννούλας για τον Ρούκα απέναντι απο τον Ντόστα, έκανε το σουτ, απέκρουσε ο νεαρός τερματοφύλακας και στην επαναφορά νέο σουτ του Ρούκα και η μπάλα στα δίχτυα για το 5-0
Στο 45΄μακρινό φάουλ του Ζήση ο Κλιάκος εντυπωσιακά σε κόρνερ
Στο 49΄μακρινό σουτ του Λάμπρου απέκρουσε ξανά ο Κλιάκος
Στο 80΄ο Σκράπαρης με απεύθειας εκτέλεση φάουλ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 6-0
Στο 82΄ο Ζήσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ μειώνει σε 6-1
Οι συνθέσεις
Ελευθεροχώρι (Ψύχος): Κλιάκος, Μπαρμπαρούσης, Τσιγάρας, Ευθυμίου (46΄Μαράβας), Ρόμπος, Καραστέργιος, Τσιούκας, Κεχαγιάς, Ρούκας, Χοτζάι, Γιαννούλας
Δόξα Γαρδικίου (Παππάς): Ντόστας, Λάμπρου Δ., Κώστας, Μηνάς, Μπουρνάς (46΄Βάσιος), Ζήσης, Γεωργάκης, Τσίρης Β., Τσουγγάρης Δ. (46΄Παππάς), Λάμπρου Α., Γκέκας
Τα αποτελέσματα: 5η αγωνιστική
Ελευθεροχώρι – Γαρδίκι 6-1
Αστέρας Πετριτή – Βελισσάριο 2-1

Δείτε το βίντεο με τα γκολ και θα ακολουθήσει το βίντεο και φωτογραφίες από τους πανηγυρισμούς και τη δήλωση Ψύχου.