15.7 C
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Νίκη δια περιπάτου για τον ΑΟ Τρίκαλα ΦΩΤΟ

Αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο ο ΑΟ Τρίκαλα επιβλήθηκε με 3-0 του Αγροτικού Αστέρα για την 18η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ.
Ο ΑΟΤ δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο και έτσι πήρε μια εύκολη νίκη στην πρεμιέρα του δευτέρου γύρου.
Το φιλμ του αγώνα
18′ Φάουλ του Ρομπέρ, η μπάλα στρώθηκε στον Στεφάνοβιτς που σούταρε δυνατά αλλά η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και ενώ είχε κατεύθυνση την εστία
24′ Σέντρα του Αρναρέλλη, ο Μπαλμπόαέκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ
26′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Φάουλ του Ρομπέρ, ο Λεάντρο πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας αλλά η προβοή πέρασε ελάχιστα άουτ
29′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Από γέμισμα του Λεάντρο, ο Μουμίν πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και νίκησε τον Γουναρίδη για το 1-0
35′ Υπήρξε έντονος διαπληκτισμός ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων. Ο Τεγούσης και ο Κουσκουνάς δέχτηκαν κίτρινη κάρτα. Και ενώ η ένταση είχε κοπάσει, ο Τεγούσης κάτι είπε στον διαιτητή και είδε την κόκκινη
38′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Εξαιρετική ασίστ του Στεφάνοβιτς στον Κουσκουνά που πλάσαρε για το 2-0
40′ Συρτή σέντρα του Κουσκουνά, ο Μπαλμπόα δε πρόλαβε να βάλει το πόδι του την τελευταία στιγμή.
53′ Από πάσα του Ρομπέρ, ο Κουσκουνάς βγήκε τετ α τέτ αλλά πλάσαρε άουτ
62′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Ο Αρναρέλλης μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, απέφυγε τον Γουναρίδη αλλά πλάσαρε στο δοκάρι. Η μπάλα στρώθηκε στον Κουσκουνά που πλάσαρε εύκολα για το 3-0
64′ Ο Κουσκουνάς σέντραρε από τα αριστερά, ο Μπαλμπόα έβαλε την προβολή αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
66′ Εξαιρετική πάσα του Μουμίν που βρήκε τον Κουσκουνά μέσα στην περιοχή αλλά ο τελευταίος πλάσαρε άουτ
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
AO Τρίκαλα: Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Πίντο, Βέρτζος, Μουμίν, Ρομπέρ(64′ Καμπλιώνης), Μπαλμπόα(78′ Καρρίκι), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Αρναρέλλης(84′ Γιαννιτσάνης)
Αγρ. Αστέρας: Γουναρίδης, Τεγούσης, Κουκολης, Χατζής, Μπάρι(69′Αργυρίου), Βούτσιας, Μέρνοβιτς, Ουνγιαλίδης, Φελίππε(74′ Γκέσιος), Τριανταφυλλάκος, Γκότοβος