14.7 C
Trikala
Πέμπτη, 16 Μαΐου, 2024

Το «ροζ φύλλο» στους Δαναούς 2Ο ΦΩΤΟ

Ένα από τα πλέον ενδιαφέροντα παιχνίδια της Α1 ΕΣΚΑΘ έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό της Μπάρας. Εκεί οι Δαναοί Τρικάλων νίκησαν με 67-63 τον Ολυμπιακό Καρδίτσας.
Για 35 λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν το απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, αφού στο 3ο δεκάλεπτο είχαν στείλει την διαφορά και στους 21 πόντους. Στα τελευταία πέντε λεπτά όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και η διαφορά έπεσε στους 4. Τελικά οι παίκτες του Αλέξη Παναγιώτου πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.
Τα δεκάλεπτα: 14-9, 32-20, 49-35, 67-63.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΔΑΝΑΟΙ: Μπάρδας 2, Δίπλας, Κανελόπουλος, 6, Λέτσιος 8 (2), Τζιάννης 18 (1), Μικαελιάν, Πελίγκος 22 (1), Τσικρικάς 5 (1), Δήμος 3, Ράρρας 3.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡ.: Καραγιάννης, Μίσσας 20 (6), Φαλιάκης, Τούλιας 8, Ξένος 18 (2), Ζαγανάς 4, Βούλγαρης 5, Γκόβαρης 2, Δεσπούλης 6.