23.1 C
Trikala
Σάββατο, 1 Ιουνίου, 2024

Τρικαλινές επιτυχίες για το ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ στο προκριματικό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος

Συνολικός απολογισμός 8 μετάλλια σε σύνολο 13 αθλητών.

Με την συμμετοχή 1100 αθλητών από 108 συλλόγους της Βόρειας Ελλάδας ολοκληρώθηκε το 3ο Προκριματικό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος, που πραγματοποιήθηκε στο Ωραιόκαστρο της Θεσσαλονίκης στις 14,15,16 Οκτωβρίου.

Εξαιρετική εμφάνιση είχαν οι επί των πλείστον άπειροι αθλητές του ΣΟΑΤ καθώς οι έμπειροι αθλητές μας που συμμετείχαν ήταν λίγοι και αγωνίστηκαν για συγκεκριμένο σκοπό, καθώς αποφασίστηκε να προωθηθούν νέοι αθλητές που τα πήγαν περίφημα.

Συγκεκριμένα:

2 χρυσά

3 αργυρά

3 χάλκινα

Η ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΗ ΤΖΕΛΗ, παίζοντας σε μεγαλύτερη κατηγορία, κέρδισε με τεχνικό νοκ άουτ 2 αγώνες και δεν έπαιξε στον τελικό καθώς ο σκοπός της συμμετοχής της ήταν να τιμήσει τη διοργάνωση και τους αθλητές της ΕΤΑΒΕ και να κάνει 2 ματς προετοιμασίας-τεστ.

Χρυσό μετάλλιο η ΜΑΡΙΑ ΤΖΕΛΗ επιβεβαιώνοντας ότι είναι ένα εξαιρετικότατο ταλέντο και θα αφήσει και αυτή εποχή.

Χρυσό μετάλλιο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ με σπουδαίες εμφανίσεις επιβεβαιώνοντας το πλούσιο ταλέντο του.

Ασημένιο μετάλλιο ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ που αν και πρωτοεμφανιζόμενος σε επίσημους αγώνες άφησε άριστες εντυπώσεις.

Ασημένιο μετάλλιο ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ χάνοντας στον τελικό στο “νήμα”.

Χάλκινο μετάλλιο ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΥΤΟΎΛΑ εμφανώς βελτιωμένη.

Χάλκινο μετάλλιο ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΖΕΛΗΣ σημειώνοντας αξιοζήλευτη επίδοση.

Χάλκινο μετάλλιο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΙΟΥΡΑΣ πετυχαινοντας σπουδαίες νίκες, τρομερά βελτιωμένος χάνοντας στις λεπτομέρειες από το φαβορί της κατηγορίας.