15.5 C
Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

ΑΟΤ: Κέρδισε τον Βατανιακό, κερδίζει και τον κόσμο!

Ο ΑΟ Τρίκαλα συνεχίζει το απόλυτο των νικών του στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, αφού χωρίς δυσκολία επιβλήθηκε για την 3η αγωνιστική με 3-0 του Βατανιακού. Αλλά μια ακόμη νίκη είναι η επιστροφή σιγά σιγά του κόσμου. Σήμερα ήταν περισσότερα από χίλια άτομα στο στάδιο δείχνοντας ότι ο χρηματοδότης Χάρης Κουτσούρης μαζί με την διοίκηση του Κώστα Παρδάλη με σοβαρότητα μπορούν να κερδίσουν το στοίχημα της επιστροφής των φιλάθλων και σήμερα δόθηκε ένα τέτοιο μήνυμα
Ο αγώνας
Όσο αφορά τον αγώνα, δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική. Ο ΑΟΤ σαφώς ανώτερος ανάγκασε τον Βατανιακό σε παθητικό ρόλο και επί της ουσίας κατάφερε να «καθαρίσει» στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τα δυο γκολ που πέτυχε.
Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε συντήρηση, ενώ πρωταγωνιστής ο Βούλγαρος Μπαλτένοφ με τα δυο γκολ που πέτυχε.
Το φιλμ του αγώνα
1΄ Σουτ από τον Μοσχάκη απέκρουσε ο Τζήμας.
11΄Σέντρα από Μλαντένοφ από δεξιά ο Σαχινίδης κεφαλιά στο δεξί κάθετο δοκάρι η μπάλα.
17΄ Μλαντένοφ κεφαλιά στα χέρια του Τζήμα.
30΄Σουτ του Καμπλιώνη ο Τζήμας στη γωνία έβγαλε τη μπάλα κόρνερ.
43΄Φάουλ Μοσχάκη κεφαλιά Σκέντου λίγο άουτ.
44΄ 1-0. Ο Μλαντένοφ πήρε την μπάλα στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα στην δεξιά γωνία. Προηγήθηκε απόκρουση του Τζήμα σε σουτ του Κουλούρη από κοντά.
45΄2-0 Σέντρα Σκούπρα από δεξιά ο Καμπλιώνης με κεφαλιά το δεύτερο γκολ.

Β΄ΜΕΡΟΣ

Εύκολο και το δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα. Είχε πάλι υπεροχή, περισσότερα τρεξίματα και μάλιστα δόθηκε και η ευκαιρία σε παιδιά όπως ο Μηνάς, ο Γκαντιάς να αγωνιστούν.Μπήκε ακόμη ένα γκολ και η ομάδα έφτασε στο τρία στα τρία.
57΄ Ο Τζήμας έβγαλε τη μπάλα κόρνερ σε φάουλ του Μοσχάκη.
58΄Ο Μλαντένοφ το σουτ ο Τζήμας πάλι κόρνερ.
63΄Κεφαλιά Καραγιάννης απέκρουσε ο Τζήμας.
65΄3-0 . Ωραία προσπάθεια με Σκούπρα σέντρα, κεφαλιά πάσα Καμπλιώνη στον αφύλαχτο Μλαντένοφ και αυτός το γκολ.