21.6 C
Trikala
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Απέφυγε τα χειρότερα η ΑΕ Φαρκαδόνας ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Φωκικό, η Φαρκαδόνα ισοφάρισε και δεν υπέστη οδυνηρή εντός έδρας ήττα από την ομάδα της Άμφισσας. Αλλά και με τις ισοπαλίες και μάλιστα εντός έχεις θέμα όταν μάλιστα υποβιβάζονται οκτώ ομάδες. Ο Φωκικός προηγήθηκε στο 32΄ με τον Αραπίτσα και ισοφάρισε ο Γκουντρουμπής στο 93΄.

Οι σημαντικότερες φάσεις του αγώνα:

4’ Σέντρα του Μηνά, ο Ετόφ σουτάρει εξ επαφής αλλά μπλοκάρει ο Κεχαγιάς

12’ Απευθείας Φάουλ του Νικούλη, Μπλοκάρει Ο Κεχαγιάς

19’ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ιακοβάκη, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ

25’ Καλή ατομική προσπάθεια του Γεωργουσόπουλου, σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

30’ Ο Καμβήσης βουτάει στη μεγάλη περιοχή και ο Διαιτητής του δείχνει Κίτρινη Κάρτα για θέατρο

33’ΓΚΟΛ Ο Γεωργουσόπουλος σουτάρει από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας, ο Αραπίτσας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πατσιαλή κάνοντας το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου

57’ Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, στη θέση του Ιακωβάκη ο Ρετζιλάς

60’ Αλλαγή και για την ομάδα του Φωκικού, στη θέση του Αντωνόπουλου ο Αρβανίτης

64’ Ο Φωκικός βγαίνει στην κόντρα με τον Σβίγγο να στέλνει τη μπάλα πολύ ψηλά αουτ

66’ Ο Ετόφ πλασάρει πίσω στο Νικούλη, με τον δεύτερο να σουτάρει δυνατά αλλά άστοχα

69’ Ο Γεωργουσόπουλος σουτάρει από πλάγια θέση μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Πατσιαλή και κατέληξε άουτ

70’ Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας, στη θέση του Ζαφειρίου ο Γκουντρουμπής

72’ Ο Φωκικός ξανά στην κόντρα, ο Γεωργουσόπουλος σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε ελάχιστα αουτ

74’ Δεύτερη αλλαγή για τον Φωκικό, στη θέση του Σβίγγου ο Λιμπέρης

80’ Σέντρα του Μηνά από πλάγια δεξιά, η μπάλα περνάει ανάμεσα από όλους του επιθετικούς και ο Κεχαγιάς διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ

82’ Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, στη θέση του Γκαντιά ο Κουλτσιάκης

85’ Ο Νικούλης εκτελεί κόρνερ, ο Γκουντρουμπής παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Κεχαγιάς

86’ Τρίτη αλλαγή και για τον Φωκικό, στη θέση του Γεωργουσόπουλου ο Αθανασιάδης

88’ Πλάγιο του Κουλτιάκη, ο Ετόφ πήρε την κεφαλιά μέσα στη μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ

93’ ΓΚΟΛ Πλάγιο του Κουλτσιάκη ξανά στην καρδιά της μεγάλης περιοχής, ο Ετόφ κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά, ο Γκουντρουμπής αυτή τη φορά πήρε την κεφαλιά ανάμεσα από πολλά κορμιά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Α.Ε. Φαρκαδόνας: Πατσιαλής, Νάκου, Γκαντιάς, Φορτούνης, Κουμπούρας, Μηνάς, Διβανές, Ζαφειρίου, Ετόφ, Νικούλης, Ιακωβάκης
Φωκικός: Κεχαγιάς, Καμβύσης, Μαυρούδης, Μουζασβίλι, Ζανιάς, Ουατάρα, Αντωνόπουλος, Μπον Νουσκ, Γεωργουσόπουλος, Σβίγγος, Αραπίτσας