25.2 C
Trikala
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

ΒΟΛΕΪ: Εκτός τελικών οι Κορασίδες του Ασκληπιού

Εκτός των τελικών του πανελληνίου πρωταθλήματος οι Κορασίδες του Ασκληπιού. Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που το αποτέλεσμα κρίθηκε από τις λανθασμένες (??) αποφάσεις του 1ου διαιτητή κ. Καλλή Κ. ο οποίος αδίκησε κατάφωρα (σύμφωνα και με απόψεις ανθρώπων του volley που ήταν στις εξέδρες του ΄Κατσάνειου¨ της Θεσ/νίκης) την ομάδα του Ασκληπιού φτάνοντας στο σημείο να αποβάλει και τον προπονητή της ομάδας, η κορασίδες ηττήθηκαν με 3-1. Παρόλη την μεγάλη προσπάθεια στο 4ο σετ και ενώ το σκορ είναι 21-11 υπέρ του Αρη, ο Ασκληπιός καταφέρνει να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 23-23 και με δύο λανθασμένες (???) υποδείξεις του διαιτητή ο Αρης παίρνει το σετ με 25-23.
Με το τέλος του 1ου σετ ο Ασκληπιός έχασε με τραυματισμό την Γκουτζιούπα Ε. η οποία αποχώρησε απ το γήπεδο και είχε και την απώλεια της Προβίδα Κ. απ τον τελευταίο αγώνα στη Δράμα την προηγούμενη μέρα

Τα σετ 1ο 25-20, 2ο 26-24, 3ο 21-25, 4ο 25-23
Συνθέσεις
Άρης Θεσ/νίκης (Κοκκίνου) Πήττα, Σαρηγιαννίδου, Λαϊνάκη, Κοσμά, Κούμρια, Μπουσνάκη, Χίντζιου-λ/Μάρκου, Κωνσταντινίδου
Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. 24 π. (21/39 επ. 3 άσσους) Ντιρογιάννη Α. 17 π. (13/35 επ. 3 άσσους, 1 μπλοκ) Γκουτζιούπα Ε. 3 π. (3/11 επ.) Χύτα Μ. 4 π. (2/5 επ. 2 άσσους) Προβίδα Κ. Γεωργίου Μ. Γατσά Ε. 2π. (1/1 επ. 1 μπλοκ) Λεπενιώτη Ν. Μουζακιάρη Μ. (63% υποδ.) Μακράκη Γ. 5π.(2/4 επ. 2 άσσους, 1 μπλοκ) Μπουρλή Ι. 4π (4/8 επ) Κουκουτή Ο.