26.7 C
Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Φιλική νίκη για τον ΑΟΤ στην Τσαριτσάνη ΦΩΤΟ

Θετικό δείγμα για το νέο ΑΟ Τρίκαλα, αφού στο πρώτο φιλικό με τα νέα διοικητικά δεδομένα νίκησε με 3=0 στην Τσαριτσάνη τον τοπικό Οικονόμου.

Μπορεί το φιλικό του ΑΟ Τρίκαλα στην Τσαριτσάνη να είναι στο πλαίσιο της προετοιμασίας, αλλά παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον, αφού είναι το πρώτο στην νέα εποχή της ομάδας.
Έτσι αρκετοί τρικαλινοί βρίσκονται στο γήπεδο Τσαριτσάνης για να παρακολουθήσουν τον αγώνα και βέβαια όσοι δεν τα κατάφεραν μπορούν να ακολουθούν την εξέλιξη μέσα από το trikalaola.gr
Το φιλμ του αγώνα
Μοιρασμένο το παιχνίδι των δυο ομάδων, με απουσία ευκαιριών για το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.
Το μικρό γήπεδο βολεύει τους γηπεδούχους, αφού δεν αφήνει χώρο στους γρήγορους παίκτες του ΑΟΤ να γίνουν επικίνδυνοι.
Μετά το τέταρτο ο ΑΟΤ προσπάθησε να πιέσει την εστία των γηπεδούχων, αλλά οι αμυντικοί του Οικονόμου είχαν καλές αντιδράσεις στα μαρκαρίσματα. Έτσι μέχρι το 30’ οι ευκαιρίες απουσίαζαν από το φιλικό.
Η πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΤ ήρθε στο 31’, με τον Γκονζάλες να πιάνει το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στην αγκαλιά του Γούπου.
Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα, στο 33’ ο Δουκάκης έβγαλε μόνο του τον Αρσενίεβιτς αυτός πλάσαρε σε κενή εστία άστοχα.
Η Τσαριτσάνη φάνηκε για πρώτη φορά επιθετικά στο 38’, με τον Καμπέρη να πιάνει το σουτ, πάνω από την εστία του Χιώτη.
Το γκολ για τον ΑΟ Τρίκαλα ήρθε στο 42’, με τον Δουκάκη να κάνει την σέντρα κεφαλιά του Κουσκουνά και το 0=1.
Αλλαγή και των 11 παικτών από τον Γιώργοο Βαζάκα στο δεύτερο ημίχρονο.
Όπως και στο πρώτο ημίχρονο έτσι και στην επανάληψη οι παίκτες προσπαθούσαν να βρουν πατήματα στο γήπεδο, έτσι στο πρώτο δεκάλεπτο απουσίαζαν οι ευκαιρίες.
Στο 64’ ο Βαγγελή ανατράπηκε από τον Μαστροδήμο, με την διαιτητή Τσιοφλίκη να κλείνει τα μάτια στο πέναλτι.
Ενώ στο 66’ ο Γκμπαλέ έβγαλε την σέντρα και κεφαλιά του Βάσκες για το 0=2.

Ο ΑΟΤ ανέβασε και άλλο το σκορ στο 75΄πέναλτι κέρδισε ο Γκμπαλέ. Το εκτέλεσε ο Βάσκες και γκολ 0-3.
Στο 84’ πλασέ του Παπαναγιώτου η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 88′ ο Τοπτίδης το πλασέ μπλόκαρε ο Νούσιας.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Τσαριτσάνη:Γούπος, Καραγιάννης, Κορομηλάς, Πρίφτης, Σιάτρας, Μπαλής, Βούζας, Κωστόπουλος, Καμπέρης, Αγρόδημος, Καραγκούνης.
Έπαιξαν και οι : Νούσιας,Μαχαίρας, Σενκάϊ, Μαστροδήμος,Δημητρέλλης, Καραβασίλης, Γκαμπέτας,Μάνικος,Ζήσαρος,Σακοράφας,Τσάτσος,Παπαγεωργίου, Τόλιος.
ΑΟΤ: Χιώτης, Λαμπάκης, Ρεπετσάς, Ζώνας, Νιάρος, Μουμίν, Αρσενίεβιτς, Στεφάνοβιτς, Δουκάκης, Γκονζάλες, Κουσκουνάς.
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: : Σικαλιάς “88′ Βουτσελάς”, Κωνσταντινίδης, Κουμπαρούλης, Παπαναγιώτου, Παπαργυρίου, Ριζογιάννης, Βαγγελή “84′ Τοπτίδης”, Γκμπαλέ, Βάσκες 88′ Κατσαντώνης”, Μακρίδης Χαροντάκης “88′ Φλιούκας”

DSC_0016 DSC_0017 DSC_0018 DSC_0019 DSC_0020 DSC_0021 DSC_0022 DSC_0023 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0027 DSC_0028 DSC_0029 DSC_0030 DSC_0031 DSC_0032 DSC_0033 DSC_0034 DSC_0035 DSC_0036 DSC_0037 DSC_0038 DSC_0039 DSC_0040 DSC_0041