13.8 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Η ΑΕΤ νίκησε την Δήμητρα ΦΩΤΟ

Η ΑΕΤ ήξερε ότι για να είναι 100% σίγουρη για την παραμονή στην Α’ Ερασιτεχνική ήθελε έναν βαθμό. Έτσι στον αγώνα κόντρα στην Δήμητρα μπήκε προσεχτικά, ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 2-0.

Οι παίκτες του Βασίλη Γκούμπλια έδειξαν ότι η ανοδική πορεία του τελευταίο διαστήματος δεν ήταν τυχαία. Από την άλλη ο Αποστόλης Γκαραγκάνης ξέρει ότι οι παίκτες του ξόδεψαν ενέργεια κυρίως στο κύπελλο, αν και ο αγώνας με την ΑΕΤ κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Η εικόνα του αγώνα

Η ΑΕΤ ήταν η ομάδα που φάνηκε από την αρχή ότι είχε το κίνητρο. Για την Δήμητρα το παιχνίδι ξεκίνησε στραβά, αφού στο 7’ τραυματίστηκε ο Καραστέργιος και έγινε η πρώτη αλλαγή.

Στο 9’ η ΑΕΤ είχε τη καλή στιγμή με το σουτ του Πολυζόπουλου να αναγκάζει τον Βάρρα σε ωραία απόκρουση.

Στο 27’ ο Ποδάρας προσπάθησε να κρεμάσει τον Παπαδόπουλο αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. Ενώ στο 44’ ο Γεωργάκης έκανε το σουτ για να μπλοκάρει ο Βάρρας.

Στην επανάληψη η ΑΕΤ κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ήταν το 51’ όταν ο Γεωργάκης εκτέλεσε φάουλ και ο Πολυζόπουλος με την κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Βάρρα για το 1-0.

Στο 66’ ο Τσικρικάς έπιασε την κεφαλιά για να φύγει η μπάλα άουτ.

Ενώ στο 79’ όλα τελείωσαν, όταν υπήρξε φάση διαρκείας και ο Μίσας με πλασέ έκανε το τελικό 2-0.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕΤ: Παπαδόπουλος, Ντόσας, Παλάβρας, Γεωρκάκης, Ευαγγέλου, Πολυζόπουλος, Μπεχλιβάνος (66’ Τσιάκαλος), Καραγιώργος (73’ Γεωργούλας), Ζήκος, Παπανικολάου (59’ Σπαθής), Μίσας.

ΔΗΜΗΤΡΑ: Βάρρας, Παπαδόπουλος (46’ Τσιγάρας), Ζαφειρόπουλος, Μούτσιος, Καμπέρι, Ταμπάκου, Χοτζάι, Καραστέργιος (7’ Ποδάρας), Στεργίου (46’ Τσικρικάς), Τσιώλης, Τσιγαρίδας.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κ. Μανασής, Λεωνίδας – Αλεξόπουλος.

DSC_0153 DSC_0154 DSC_0155 DSC_0156 DSC_0157 DSC_0158 DSC_0159 DSC_0160 DSC_0161 DSC_0162 DSC_0163 DSC_0165 DSC_0166 DSC_0167 DSC_0168 DSC_0169 DSC_0170 DSC_0171 DSC_0172 DSC_0173 DSC_0174