21.5 C
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Νίκη – ανατροπή του Πανσερραϊκού, περίπατος της Παναχαϊκής

Αν και βρέθηκε να χάνει 1-0 από το 8ο λεπτό (Τσιάρας), ο Πανσερραϊκός επικράτησε 2-1 στις Σέρρες του Ολυμπιακού Βόλου, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική της Football League, και πανηγύρισε την πρώτη νίκη του τη φετινή περίοδο.

Ο Φουρτάδο στο 69΄ και ο Αγγελούδης στο 85΄ ήταν οι σκόρερ της ανατροπής για τους γηπεδούχους, οι οποίοι υποχρέωσαν τη θεσσαλική ομάδα στη δεύτερη ήττα της.

Στο άλλο σημερινό ματς, η Παναχαϊκή επικράτησε εκτός έδρας του Πανελευσιανιακού με το εντυπωσιακό 3-0 πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη της εφέτος. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Στεργίδης (10΄), Πέδρο (31΄πεν.) και Τζίλας (67΄) ενώ η Ελευσίνα τελείωσε το ματς με εννέα παίκτες λόγω αποβολής των Μανιάτη (28΄ απευθείας κόκκινη) και Κασνέτση (44΄ δύο κίτρινες).