28.8 C
Trikala
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Νίκη των γυναικών του Ασκληπιού επί του Ηρακλή

Με νίκη 3-0 επί του Ηρακλή Θεσ/νίκης έκλεισε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού, σκαρφαλώνοντας κι άλλο στην βαθμολογία.
Από την αρχή του αγώνα ο Ασκληπιός επέβαλε τον ρυθμό και με συνοπτικές διαδικασίες πήρε το 1ο σετ με 25-15. Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ με τον Ασκληπιό να συνεχίζει στην ίδια ταχύτατα παίρνοντας και αυτό το σετ με 25-16. Στο 3ο σετ ο Ηρακλής προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, πήρε απ την αρχή κεφάλι στο σκορ δεν μπόρεσε όμως να έχει διάρκεια και έτσι ο Ασκληπιός αφού ισοφάρισε 19-19 για πρώτη φορά πήρε τελικά το σετ με 25-22 κάνοντας το 3-0.
Τα σετ 1ο 25-15, 2ο 25-16, 3ο 25-22

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ. Γιάννη Β. 3π.(2/4επ.1άσσο) Τόλλιου Ε. 2π.(1/3επ. 1μπλοκ) Ντιριγιάννη Α. 11π.(8/11επ. 3άσσους) Μακράκη Γ. Γεωργοπούλου Α. 7π.(5/6επ. 2άσσους) Βουλγαράκη Κ.5π. (4/9επ. 1μπλοκ) Χατζηχριστοδούλου Α. 9π.(8/21επ. 1άσσο) Γεωργίου Μ. Χύτα Μ. Παπαθεοδώρου Ε./λ. Προβίδα Κ 12π.(9/9επ.1άσσο 2μπλοκ). Κοτσίρα Δ./λ. (75%καλές υπ.) Γατσά Ε. 1π.(1άσσο)
Ηρακλής Θεσ/νίκης (Κυριάκου Μ.) Βλάχου Β. Γάτση Μ. Φωτοπούλου Δ. Κολτσιάκη Σ. Δαμιανίδου Γ. Φωτοπούλου Α. Δάρδα Α. Ηλιάδη Α. Βεζυργιανίδου Α. Κανονίδου Ε. Τουκμενίδου Σ.