26.2 C
Trikala
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Νίκη ψυχής για τα Μετέωρα

Τα Μετέωρα έχοντας αυτή την φορά νοοτροπία νικητή στο παιχνίδι τους κατάφερα και κέρδισαν με ανατροπή την Φήκη με 2-1 σε παιχνίδι που έγινε για το πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.
Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με τις δύο ομάδες να το διεκδικούν ως το τέλος.
Τα Μετέωρα κατάφεραν και πήραν την νίκη γιατί αυτή την φορά είχαν λύσεις, στην επίθεση, αλλά και τύχη.
Η Φήκη μπορεί να προηγήθηκε στο σκορ, πλήρωσε μια μεγάλη κοιλιά που έκανε στα μέσα του β’ ημιχρόνου, ενώ στο τέλος πρώτα έχασε καταπληκτικές ευκαιρίες και ύστερα δέχθηκε το τέρμα με το οποίο ηττήθηκε στο σκορ.
Στο 21’ ο Νούλας ύστερα από γρήγορη αντεπίθεση της Φήκης άνοιξε το σκορ και το 0-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 72’ ο Μόκας με σέντρα βρήκε τον Κεραμά ο οποίος με γωνιακό σουτ ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 79’ ο Γεωργίου με τρεις εκπληκτικές επεμβάσεις στην ίδια φάση κράτησε το 1-1, στο 80’ ο Γκούμας αφύλαχτος από πλάγια σούταρε άουτ και στο 83’ ο Κουβελάς με κεφαλιά ύστερα από προσπάθεια του Ντούβλη διαμόρφωσε το τελικό 2-1.
Διαιτητής ήταν ο Αρετόπουλος με βοηθούς την Νιώτη και τον Κούρεντα.
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΜΕΤΕΩΡΑ: Γεωργίου, Χριστοδουλόπουλος, Γκόβαρης (57’ Κουβελάς), Σιούτας, Σκρέκας (46’ Τσιαντούλας), Αυγέρος, Αγγελάκης (61’ Μόκας), Παπαγεωργόπουλος, Ντούβλης, Κεραμάς, Ράπας.
ΦΗΚΗ: Ντόβας, Μπαρμπαρούσης, Ζυγούρης (53’ Στάμος), Τσάκαλος, Ζαχαράκης, Μπαλτιμάς, Τσερέπι (92’ Καραδήμας), Νούλας, Γκούμας, Καραΐσκος, Τζοβάρας.