20.7 C
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Ο Πιερικός πίκρανε το Ελευθεροχώρι ΦΩΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς στο γήπεδο του Ελευθεροχωρίου, οι Μαύροι Αετοί γνώρισαν την ήττα με 0-1 από τον Πιερικό. Οι δυο ομάδες δεν είχαν πολλές φάσεις μπροστά από τα αντίπαλα καρέ και το γκολ ουσιαστικά ήρθε από το… πουθενά καθώς σε μια ανύποπτη στιγμή, ο Ρόμπος έκανε χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο Παπαδόπουλος που ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι, νίκησε τον Θεολόγη για το τελικό 0-1.
Η εικόνα του αγώνα
10′ Από φάουλ του Γιαννούλα, ο Ιωάννου δε πρόλαβε προ κενής εστίας να πλασάρει
14′ Σουτ του Κεγαγιά από καλή θέση, μπλόκαρε ο Πισάνι
17′ Κόρνερ του Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Νταντίνη… άουτ στην 1η καλή στιγμή του Πιερικού
25 λεπτά στο παιχνίδι… χωρίς σκορ
27′ Από σέντρα του Λαζόπουλου, η μπάλα ήρθε στο Νταντίνη που σούταρε ελάχιστα άουτ
32′ Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, δίπλα από το δοκάρι του Πισάνι
45′ Φάουλ του Τσιγάρα, προβολή του Μουρίκη, έδιωξε με τα πόδια ο Πισάνι
49′ Κόρνερ του Τεντολούρη, η μπάλα στρώθηκε στον Κεχαγιά που σούταρε άουτ
50′ Σουτ του Ιωάννου από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Πισάνι
50′ Κίτρινη κάρτα στον Κολομπάκη για σπρώξιμο στον Γιαννούλα
58′ Πέναλτι για τον Πιερικό σε χέρι του Ρόμπου. Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 0-1
76′ Σέντρα Τεντολούρη, κεφαλιά του Σκρέκα, μπλόκαρε ο Πιζάνι
91′ Σέντρα του Τσιγάρα, γύρισμα του Αγησιλάου με το στήθος… μπλόκαρε τη τελευταία στιγμή ο Πισάνι
Οι συνθέσεις
Ελευθεροχώρι: Θεολόγης, Νάκου (72’ Σκρέκας), Τσιγάρας, Ρόμπος, Μουρίκης, Καραστέργιος, Σκόνδρας, Κεχαγιάς, Ιωάννου, Γιαννούλας (58’ Γόρδιος), Τεντολούρης.
Πιερικός: Πισάνι, Κολομπάκης, Μπαρούτας, Αγισιλάου, Κραιόπουλος, Λουγγός, Παπαδόπουλος, Νταντίνης, Λαζόπουλος, Παρδάλης (56’ Κοκονόσι), Συμεωνίδης (78’ Καμαρά, 91’ Γελαδάρης).