23.4 C
Trikala
Παρασκευή, 31 Μαΐου, 2024

Ποδηλασία: Την 3η θέση πήρε ο Μέλλιος σε αγώνες στην Λάρισα

Την Κυριακή που μας πέρασε ο Π.Α.Σ Πηνειός διοργάνωσε διασυλλογικό αγώνα ΜΤΒ ανωμάλου δρόμου στο αισθητικό άλσος Λάρισας.
Για άλλη μια φορά ο αθλητής του Ασκληπιού Μέλλιος Λεωνίδας συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις καταλαμβάνοντας την 3η θέση στην κατηγορία Μίνι.
Η διαδρομή ήταν κυκλική 2 χ.λ.μ η στροφή και διήρκεσε 20 λεπτά . Η εκκίνηση του αθλητή μας ήταν πολύ καλή όπου κρατήθηκε στις πρώτες θέσεις και με τον δυνατό ρυθμό που κράτησε μέχρι τέλους κατέκτησε την 3η θέση.
Επίσης στην ίδια κατηγορία άνευ συμμετοχής , πήρε μέρος και ο μικρότερος αδερφός του, ο Παντελής Μέλλιος όπου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις για το μέλλον αφού θα συμμετάσχει κανονικά και αυτός σε αγώνες με την φανέλα του συλλόγου μας.