13.8 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Τα Μετέωρα πέρασαν νικηφόρα από την Περιστέρα ΦΩΤΟ

Τα Μετέωρα πέρασαν με νίκη από την Περιστέρα κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 2-1 για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηογρίας.
Το παιχνίδι ήταν αδιάφορο βαθμολογικά με τις δύο ομάδες να παίζουν ελεύθερα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν και κράτησαν μακριά τους επιθετικούς των Μετεώρων και μπόρεσαν να σκοράρουν στο 41′ με πέναλτι που κέρδισε ο Φαμίσης και εκτέλεσε εύστοχα ο Πινιάρας.
Στην επανάληψη τα Μετέωρα ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να σημειώσουν δύο τέρματα και να πάρουν μία νίκη γοήτρου.
Στο 75′ ο Κουβελάς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 80′ ο Βουλτσίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Διαιτητής ήταν ο Δουλόπουλος με βοηθούς τους Κούρεντα και Τσακνή.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ: Μπουνόβας, Σιαφάκας, Τάσιος, Οικονόμου, Ι. Λιατσικούρας, Τζιουφέτας, Πινιάρας, Μπουτίνας (80′ Ούγγρος), Φαμίσης, Ζυγολάνης, Χουλιάρας.
ΜΕΤΕΩΡΑ: Γεωργίου, Χριστοδουλόπουλος, Μυλωνάς, Σιούτας, Μίγια (55′ Κουβελάς), Τσιάτσιος, Κοτσιλιάνος, Μόκας, Σακελλαρίδης, Βουλτσίδης, Νταλούκας.