16.4 C
Trikala
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Απίστευτη νίκη ανατροπής για την Φήκη (25 Φωτό, 1ος μέρος)

Όπως το έκανε στο Αγρίνιο, το ίδιο έγινε και το πρωί της Κυριακής στην Φήκη, για τον ΠΟ Φήκης. Η τρικαλινή ομάδα νίκησε με 3-2 την Ζάκυνθο για την 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας νίκη για τους παίκτες του Νίκου Μανούρα.
Για να φτάσει όμως στη νίκη έγινε της… ανατροπής!
Η Φήκη, σ’ ένα βαρύ γήπεδο και κάτω από συνεχόμενη βροχή, μπήκε δυνατά. Έτσι στο 2’ ο Νίκος Σκόνδρας αιφνιδίασε τους νησιώτες και με σουτ έκανε το 1-0.
Η Ζάκυνθος όμως αντέδρασε και στο 15’ ο Ζαχαριουδάκης ισοφάρισε σε 1-1. Και δεν ήταν μόνο αυτό, αφού στο 23’ ο Τσιμέρι έγραψε το 1-2, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.
Η Φήκη όμως δεν το έβαλε κάτω. Έδειξε υπομονή στο παιχνίδι της και δικαιώθηκε. Στο 85’ ο Πολυζόπουλος έκανε το πλασέ και έγινε το 2-2.
Ενώ η αποθέωση για την τρικαλινή ομάδα ήρθε στο 87’ όταν κέρδισε πέναλτι. Ο Νίκος Σκόνδρας το εκτέλεσε και έγραψε το τελικό 3-2, μέσα σε ξέφρενος πανηγυρισμούς.
*Θα ακολουθήσει βίντεο του trikalaola.gr με τον Νίκο Σαλέπη για τα δραματικά τελευταία λεπτά, τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών και νέες φωτογραφίες.