23.9 C
Πέμπτη, 23 Μαΐου, 2024

Χαραλαμπίδης: Δίκαιο το αποτέλεσμα, είχαμε άγχος στο τέλος (ΒΙΝΤΕΟ)

Μετά το τέλος του αγώνα με τον Ιωνικό ο προπονητής  του ΑΟ Τρίκαλα, Απόστολος Χαραλαμπίδης δήλωσε:

«Ήταν ένα πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Ξέραμε ότι θα αντιμετωπίζαμε μια ομάδα που έχει στόχο την άνοδο. Μια ομάδα οργανωμένη για Super League 1 που έχουν φτιάξει οι αδερφοί Τσιριγώτη, με πολύ καλούς παίκτες.

Στο πρώτο ημίχρονο πιστεύω ότι δεν κινδυνεύσαμε και πολύ από τον αντίπαλο. Αντίθετα, μπορούσαμε να προηγηθούμε με τον Πέλκα. Στο δεύτερο ημίχρονο ευτυχήσαμε να προηγηθούμε. Μετά βάσει των νεαρών και του ότι θέλαμε να κρατήσουμε το αποτέλεσμα μείναμε πολύ πίσω. Ο αντίπαλος πίεσε πάρα πολύ και το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.

Είμαστε νεανική ομάδα. Στόχο έχουμε να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο, να βελτιώσουμε τα παιδιά και μέσα από αυτό να σωθεί εύκολα η ομάδα και να μην υπάρχει άγχος. Το άγχος μας κυρίευσε».

Κεχαγιάς-Δύσκολο παιχνίδι δεν αντέξαμε στο τέλος μας αφήνει μια πικρία

Ο ποδοσφαιριστής του ΑΟ Τρίκαλα, Νίκος Κεχαγιάς μετά το ματς με τον Ιωνικό στη Νίκαια και την ισοπαλία 1-1 δήλωσε:

Σπανός:Παίξαμε μονότερμα

Ο προπονητής του Ιωνικού, Δημήτρης Σπανός μετά το ισόπαλο 1-1 με τον ΑΟΤ δήλωσε  :

«Ήταν ένα παιχνίδι μονότερμα από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο. Δημιουργήθηκαν πάρα πολλές ευκαιρίες, φτάσαμε πολλές φορές κοντά στο γκολ, αλλά ένα παιχνίδι κρύβει πολλές παγίδες με μια νεανική ομάδα όπως τα Τρίκαλα που είναι πολύ καλή. Πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι από την απόδοση, όχι από το αποτέλεσμα. Στόχος μας είναι η πρώτη εξάδα. Να σωθούμε γρήγορα και μετά όλα έρχονται».