17.7 C
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Χορταστική νίκη για ΑΕΚ Σαραγίων επί Κεφαλοβρύσου (Βίντεο – Φωτό)

Πολύτιμο τρίποντο πέτυχε η ΑΕΚ Σαραγίων κερδίζοντας με ανατροπή τον Κεφαλοβρυσιακό 3-2.
Ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους αφού πριν ακόμα συμπληρωθεί το 2ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κεφαλοβρυσιακό ν’ «ανοίγει» το σκορ.
Από πάσα του Παπαστεριάδη από δεξιά, ο Γκοτζάϊ γύρισε στον Ευσταθίου και αυτός με ατομική προσπάθεια και ιδανικό σουτ πέτυχε το 0-1.
Στο 13ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα όταν σε λάθη στην άμυνα ο Στελλάτος ανέτρεψε τον Καταραχιά και ο Τσαρέλας το μετέτρεψε σε γκολ κάνοντας το 1-1.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν πριν ολοκληρωθεί το α΄ ημίχρονο να πάρουν κεφάλι στο σκορ, στο 42’ συγκεκριμένα από σέντρα του Μπελιμπασάκη από αριστερά ο Καταραχιάς βρέθηκε ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά πέτυχε το 2-1.
Στο 56’ οι γηπεδούχοι ξαναχτύπησαν με γνωστούς «δράστες». Από πάσα του Τσαρέλα ο Καταραχιάς «τσίμπησε» τη μπάλα και την έστειλε στα δίκτυα του Αδαμόπουλου κάνοντας το 3-1.
Οι παίκτες του Κώστα Αλέξη βρήκαν τον τρόπο να μπουν και πάλι στο παιχνίδι. Ο Δήμου μ’ ένα εξαιρετικό γυριστό σουτ σημάδεψε την δεξιά γωνία του Μαυρομάτη μειώνοντας σε 3-2.
Ο Νίκος Σαλέπης για το trikalaola.gr ήταν στο γήπεδο και ακολουθούν βίντεο και φωτογραφίες.