20.6 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Διαφήμιση ποδοσφαίρου στην ισοπαλία Πύργος – Δήμητρα (Βίντεο- 70 Φωτό)

Ένα σπουδαίο σε θέαμα παιχνίδι παρακολούθησαν οι φίλαθλοι για τον 1ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής στο γήπεδο του Πύργου. Ο ΑΟ Πύργου ήρθε ισόπαλος 1-1 με την Δήμητρα, σ’ έναν αγώνα διαφήμιση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες, όταν στο 40’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κακούσιος. Παρόλα αυτά στο δεύτερο ημίχρονο η αριθμητική διαφορά δεν φάνηκε, αφού ο Πύργος στο 72’ είχε δοκάρι με τον Γραμματικό.

Η Δήμητρα όμως έφτασε στην επιτυχία, όταν στο 81’ με ένα φοβερό σουτ ο Βλάχος έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στα δίχτυα για να γίνει το 0-1.

Στην συνέχεια ο Πύργος τα έδωσε όλα για την ισοφάριση, στο 91’ ο Βασιλείου είπε όχι στον Παπαγεωργίου. Αλλά στο 94’ με κεφαλιά ο Νικολόπουλος έγραψε το τελικό 1-1, που ήταν και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΥΡΓΟΣ: Τζανόπουλος (66 λ.τ. Μπαρούτας), Παπαγεωργίου, Νικολόπουλος, Σκαρλέας, Κακούσιος, Τσιάμης, Τσάκος, Μπαλαής (42’ Πρεβέντης), Γραμματικός, Κατσιμπέρης, Νίντος.

ΔΗΜΗΤΡΑ: Βασιλείου, Σβάνας, Τσέλιος (70’ Στεργίου), Ρόμπος, Μαγουλιώτης (86’ ΤσΙαντούλας), Τρικάλης, Ζήσης (61’ Ντίνε), Βλάχος, Σκέμπι (86’ Κ. Τσιαντούλας),Τσιγαρίδας, Ψύρας.