13.2 C
Trikala
Παρασκευή, 10 Μαΐου, 2024

Έμεινε με την προσπάθεια η Φήκη, ισοπαλία με Πετριτή

Αν και κρατούσε μια νίκη οξυγόνο, τελικά τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν ούτε εδώ θετικά.
Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Φήκης η τοπική ομάδα έφερε 2-2 με τον Αστέρα Πετριτή για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Η Φήκη στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 2-0.
Στην επανάληψη ο Αστέρας Πετριτή μείωσε στο 70′ και στο 97′ ισοφάρισε σε 2-2 ένα τέρμα για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι ότι η μπάλα δεν είχε περάσει την γραμμή του τέρματος, όπως αναφέρει το sportskalampaka.gr.
Το σκορ άνοιξε ο Μπαλτάς στο 14′ ύστερα από πάσα του Ιωάννου.
Στο 22′ ο Καλαμαράς βρήκε τον Ιωάννου, αυτός τροφοδότησε τον Μπαλτά ο οποίος με σουτ σημείωσε το 2-0.
Στο 70′ από εκτέλεση κόρνερ ο Ρουμελιώτης με κεφαλιά μείωσε σε 2-1.
Στο 97′ από νέο κόρνερ των φιλοξενούμενων ο Μεντής πήρε την κεφαλιά, η μπάλα φάνηκε να ξεφεύγει από τον Μήλο και ο αρμόδιος βοηθός διαιτητής έδειξε ότι η μπάλα είχε περάσει την γραμμή κάτι για το οποίο οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν υποστηρίζοντας ότι η μπάλα δεν είχε περάσει την νοητή γραμμή του τέρματος.