13.5 C
Trikala
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Επιβλητική νίκη για το Βαλτινό!! (βίντεο-φωτό)

Με το επιβλητικό 3-0 το Βαλτινό νίκησε χθες Σάββατο 20-11-2021 το Κεφαλόβρυσο για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΤ.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν με καλό ρυθμό, αλλά χωρίς γκολ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό ο Καμέας με ωραία ενέργεια και ασίστ από τα δεξιά βρήκε τον Βερβέρα ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Κοθράς έκλεψε στο κέντρο και με κάθετη πάσα βρήκε τον Μπακατσή που σημείωσε άλλο ένα γκολ κι έκανε το 2-0.

Στο 78ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κλιάκος!

Στις καθυστερήσεις ο Βερβέρας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων στον αέρα έφυγε απέναντι από τον τερματοφύλακα και έκανε το τελικό 3-0.

Να σημειωθεί πως ο γκολκίπερ του Βαλτινού Ηλίας Κλιάκος, έκανε απίστευτες αποκρούσεις σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, καταχειροκροτούμενος από τους φιλάθλους!

Το trikalaola.gr κατέγραψε λίγες φάσεις μόνο από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Δείτε το βιντεάκι και λίγες φωτογραφίες.