17.4 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Η ανακοίνωση της Φήκης για την επίθεση στον Παλαμά

Μετά τη μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Ατρόμητου Παλαμά, η ομάδα της Φήκης εξέδωσε ανακοίνωση για την επίθεση που δέχθηκε η αποστολή…

Ο Π.Ο. Φήκης νίκησε και την τρομοκρατία. Δυστυχώς, αντί να αναφερθουμε μόνο στον αγώνα, είμαστε υποχρεωμένοι να ενημερώσουμε τους φιλάθλους μας για την άνανδρη επίθεση που δέχθηκε ο αρχηγός της αποστολής μας Γιώργος Μπουρλιός.
Προπηλακίστηκε και δέχθηκε επίθεση από άγνωστους στο γήπεδο του Παλαμά. Επιπλέον αφαίρεσαν κάρτες υγείας ποδοσφαιριστών μας απο το σακ βουαγιαζ που κρατούσε. Το αποτέλεσμα από όλο αυτό το γεγονος ήταν η ομάδα μας να αγωνιστεί με μία ενδεκάδα ανάγκης. Αλλά το βασικότερο ήταν ότι οι παίκτες αγωνίστηκαν με σθενος και πείσμα για ένα θετικό αποτέλεσμα.
Τέτοιες ενέργειες πάνε πολλά χρόνια πίσω το ποδόσφαιρο. Και αφού καποιοι το θέλουν, ας μείνουν εκεί και ας μην έρθουν ποτέ στο σήμερα.
Στο αγωνιστικό κομματι τώρα, σε μια έδρα που εύκολα χαρακτηρίζεται “κόλαση” η ομάδα μας στάθηκε όρθια. Αν εξαιρέσουμε το πρώτο 10λεπτο στο οποίο ήταν λογικό να μην είμαστε καλοί, στην συνέχεια δείξαμε το γνωστό αγωνιστικό μας πρόσωπο και στο 30′ μετά από συνδυασμό του Ζέρβα με τον Τσιαφίτσα ο τελευταίος με πολύ ωραίο σουτ έγραψε το 0-1. Στο 2ο ημίχρονο ημασταν ακόμα καλύτεροι αγωνιστικά και το αποτέλεσμα ήταν να βάλουμε άλλα 2 γκολ στο 78′ και στο 85′ με τον Ζέρβα. Για να γίνει έτσι το 0-3. Αυτό όμως μας χαλάρωσε και μπόρεσε ο Παλαμάς να μειώσει πρώτα στο 88′ και μετά στις καθυστερήσεις 93′ χωρίς όμως να καταφέρει κάτι άλλο. Πολύ μεγάλη νίκη (σύμφωνα με τις συνθήκες) και την αφιερώνουμε στον αρχηγό μας Γιώργο Μπουρλιό. “Ντοτορε” για εσένα.