22.2 C
Trikala
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Η Κ14 της Δήμητρας νίκησε τα Μετέωρα (14 ΦΩΤΟ)

Η Κ14 των Μετεώρων γνώρισε την ήττα με 5-1 από την Δήμητρα/Απόλλωνα 2 σε παιχνίδι που έγινε το πρωί στο βοηθητικό του Δημοτικού Σταδίου για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο πρώτο 20λεπτο, ενώ μείωσε σε 1-2 ο Παπαχρήστος με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ και το 1-2 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Δήμητρα/Απόλλωνας κατάφερε να σκοράρει άλλες τρεις φορές και να πάρει τη νίκη με 1-5.

Διαιτητής ήταν ο Σταφυλάς με βοηθό τον Σίνδρο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ: Ζούζουλας, Σιούτας, Σταμούλης, Ζησόπουλος, Πλακιάς, Ρεσούλι, Τσακνάκης, Φάιας, Παπαχρήστος, Θώμος, Γκοτζαμάνης.

Έπαιξαν και οι: Παπάς, Γκίνης, Φλώρος, Κουκουράβας, Μέκρας, Ζαρόπουλος, Γιαννούλας.

ΔΗΜΗΤΡΑ/ΑΠ 2.: Κωτούλας, Βουγιούκας, Ψύχος, Σατρατζέμης, Παπαευθυμίου, Ρουμπιές, Κόκκαλης, Κωτούζας, Αγγελάκης, Τσάτσος, Μαυρογιάννης.

Έπαιξαν και οι: Σαργιώτης, Τσικρικάς, Λυρίτσης, Λάμτσια, Γκάργκας, Αβράμης, Σκαρκάλης.