28.8 C
Trikala
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Ισόπαλα τα ντέρμπι στο Κ16 (φωτό από το ΑΟΤ-Πύργος)

Δύο αγώνες οι οποίοι εκκρεμούσαν διεξήχθησαν σήμερα για την 5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Κ16.

Στο Φλαμούλι, αμφίρροπη ήταν η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΑΟ Τρίκαλα και τον ΑΟ Πύργου. Από ένα καλό ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, ένα ματς που δεν ανέδειξε νικητή, αλλά είχε ενδιαφέρον από την αρχή μέχρι το τέλος, με σχετικά καλό ρυθμό και πάθος κατά διαστήματα. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι 2-0 στο ημίχρονο, μείωσαν οι φιλοξενούμενοι στις αρχές της επανάληψης και ισοφάρισαν ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα για το τελικό 2-2.

Στις Καρυές, αναμετρήθηκαν οι δύο προπορευόμενες ομάδες, Αμπελάκια/Άγιαξ και Δήμητρα Απόλλων με τελικό ισόπαλο σκορ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έκαναν ανατροπή με τρία γκολ για να πετύχουν κατόπιν δύο τέρματα οι γηπεδούχοι για το τελικό 3-3.

Πύργος-Δήμητρα

-Το πρωτάθλημα διεξάγεται σε έναν γύρο και θα συνεχίσουν στα ημιτελικά οι 4 πρώτοι.