21.4 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Ήττα της Υπεροχής Τρικάλων στον Βύρωνα

Αγωνιζόμενη με πολλές απουσίες, η Υπεροχή Τρικάλων στάθηκε καλά στο Κλειστό του Βύρωνα απέναντι στην Κόμπρα αλλά γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League.
Το ματς ξεκινησε με την Υπεροχή να μην πιάνει καλή απόδοση στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ. Η τρικαλινή ομάδα αντέδρασε, ανέβασε την απόδοση της και μάλιστα έπαιξε και με 5ο παίκτη στην επίθεση στο 2ο ημίχρονο πιέζοντας τους γηπεδούχους με αποτέλεσμα να μειώσει στο σκορ αλλά χωρίς να μπορέσει να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση.
Αξίζει να σημειωθεί πως σημαντικό χρόνο συμμετοχής σε αυτό το ματς πήραν και δύο από τους μικρότερους σε ηλικία παίκτες της Α’ Εθνικής, οι 16χρονοι Κρομμύδας και Στρατίκης, δύο τρικαλινοί αθλητές που αποτελούν κομμάτι από το μέλλον της Υπεροχής στο φούτσαλ. Μάλιστα ο Άγγελος Κρομμύδας σημείωσε και το μοναδικό γκολ της ομάδας.
Επόμενος αντίπαλος για τους παίκτες του Νίκου Παπακυρίτση θα είναι η Σαλαμίνα σε ένα ματς που θα διεξαχθεί Δημοτικό Κλειστό την Κυριακή στις 17.30.
Κόμπρα: (Γράψας) Μέρκιουρι, Δελαπόρτας, Μπελαντόνα, Τσατσούλης, Κατσούλας, Τρουλιτάκης Μ., Τσουμάχης, Παντελάτος, Κουνίδης, Ορφανάτος, Τσιρούνης, Τρουλιτάκης Α., Πετράκης.
Υπεροχή Τρικάλων: (Παπακυρίτσης) Παπασάββα, Νικηφόρος, Χριστοδούλου, Λάμπουρας, Τζιάννης, Κρομμύδας, Στρατίκης, Τσαρέλας.