15.9 C
Trikala
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Ματσάρα… Παλικαρίσια νίκη του Δενδροχωρίου και με 10 παίχτες, 3-2 τα Μετέωρα!! (ΒΙΝΤΕΟ-92 ΦΩΤΟ)

Ο Νίκος Σαλέπης βρέθηκε σήμερα στο γήπεδο του Δενδροχωρίου και κατέγραψε βίντεο και πολλά φωτογραφικά στιγμιότυπα για το trikalaola.gr από το συναρπαστικό παιχνίδι της τοπικής ομάδας με τα Μετέωρα, όπου η τοπική ομάδα αν και με 10 παίχτες, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και λίγο αργότερα να πετύχει ένα ακόμη γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Την επαφή τους με την κορυφή έχασαν τα Μετέωρα και γι’ αυτό ευθύνεται το Δενδροχώρι το οποίο κέρδισε 3-2 την Καλαμπακιώτικη ομάδα, σ’ ένα «ανοιχτό» παιχνίδι με ανατροπές και σοβαρή προσπάθεια από τους παίκτες.

Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν βρέθηκαν να χάνουν 1-2, αλλά με τον «δαιμόνιο» Νίκο Πανάγο βρήκαν όχι μόνο τον τρόπο να ισοφαρίσουν αλλά να κερδίσουν 3-2 παρ’ ότι έπαιξαν για αρκετό διάστημα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γουλούλη στο 74’ για την οποία οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Στεφόπουλου στο 17’ αλλά η μπάλα δεν βρήκε τον στόχο του.

Η ομάδα του Κυριάκου Κρεμμυδιώτη «άνοιξε» το σκορ στο 44’ όταν ο Σάγιας έκλεψε την μπάλα από αντίπαλό του βρήκε τον Ν. Πανάγο και αυτός με ψιλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Γκουλιώνη κάνοντας το 1-0.

Με χαμένη ευκαιρία ξεκίνησε για τα Μετέωρα το β’ ημίχρονο όταν στο 49’ ο Ψαθογιαννάκης από καλή θέση αστόχησε με δυνατό σουτ.

Ένα λεπτό αργότερα σουτ του Καραμπίνη η μπάλα κατέληξε άουτ.

Τα Μετέωρα πίεσαν προσπαθώντας να ισοφαρίσουν και το έκαναν στο 60’ όταν από γέμισμα του Δρόσου ο Ψαθογιαννάκης βρήκε τον τρόπο και τον χώρο, αν και περιορισμένος και με πλασέ πέτυχε το 1-1.

Στο 65’ ο Πανάγος ξέφυγε στην αντεπίθεση και παρά την πίεση που δέχτηκε από αμυντικό πρόλαβε να πλασάρει αλλά ο Γκουλιώνης με σωτήρια επέμβαση κράτησε το σκορ.

Στο επόμενο λεπτό τα Μετέωρα σήκωσαν… κεφάλι στο σκορ. Ο Κουτσιλιάνος εκτέλεσε φάουλ, ο Ράτζας πήρε την κεφαλιά από αριστερά και ο Ψαθογιαννάκης από κοντά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ κάνοντας το 1-2.

Στο 68΄ο Γκουλιώνης μπλόκαρε τη μπάλα σε φάουλ του Λαγκαδινού.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, αφού στο 74’ ο Γουλούλης αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Στο 75’ φάουλ του Φουρτούνη απέκρουσε σε κόρνερ ο Πανάγος, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Καραμούζης σούταρε άουτ.

Στο 77’ ο Στεφόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Καραμπίνης πήρε την κεφαλιά αλλά ο Γκουλιώνης με σωτήρια επέμβαση κράτησε το προβάδισμα για την ομάδα του.

Στο 78’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν απόλυτο αιφνιδιασμό εναντίον των Μετεώρων. Ο τερματοφύλακας Πανάγος έκανε το δυνατό βολέ από την περιοχή του βρήκε τον Ν. Πανάγο στην επίθεση και αυτός εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία του να «καθαρίσει» τη φάση με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει 2-2.

Στο 85’ από φάουλ του Νταλούκα και κεφαλιά του Φορτούνη η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι του Πανάγου.

Νέα λανθασμένη αμυντική αντίδραση των Μετεώρων στο 87’, ο Πανάγος ξέφυγε και πάλι και με ιδανικό πλασάρισμα πέτυχε χατ τρικ βάζοντας τη «σφραγίδα» του στη σπουδαία νίκη του Δενδροχωρίου κάνοντας το 3-2.

Δείτε τώρα το βίντεο με τα γκολ (1-2, 2-2, 3-2) και διάφορες φάσεις του αγώνα.