15 C
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Νέα Νίκη των κοριτσιων του 8ου ΓΕΛ Τρικάλων στην Πετοσφαίριση

Την Παρασκευή 09 Φεβρουαρίου 2024, το σχολείο μας, στον δεύτερο αγώνα της ομάδας μας, στo πλαίσιo του πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος πετοσφαίρισης κοριτσιών, κέρδισε πανηγυρικά την αντίπαλη ομάδα, του 2ου ΓΕΛ Τρικάλων, με 2-0 σετ.  Ο αγώνας διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο της Μπάρας, στις 09:00 το πρωί.

Όσον αφορά το παιχνίδι, η αντίπαλη ομάδα του 2ο ΓΕΛ δεν μπόρεσε να προβάλει καμία αντίσταση στην ομάδα του σχολείου μας, η οποία προηγήθηκε με 1-0 σετ, προκαλώντας άγχος και αμηχανία στην αντίπαλη ομάδα. Στην συνέχεια, τα κορίτσια της ομάδας μας, συνεχίζοντας την αξιοθαύμαστη απόδοση τους, κατάφεραν να κερδίσουν και το 2ο σετ, κάνοντας το σκορ 2-0 σετ, κατακτώντας θριαμβευτικά την νίκη.

Στην αρχική 6άδα, ξεκίνησαν οι μαθήτριες Παπαγιάννη Θωμαή, Παπαγεωργίου Κωνσταντίνα, Κεραμιώτη Αθανασία, Μίσιου Φωτεινή, Ζιώζια Αικατερίνη και Πάτα Κασσιανή-Δέσποινα. Την υπόλοιπη ομάδα, πλαισίωσαν οι μαθήτριες, Γελαδάρη Αναστασία, Τσιάνα Ευθαλία, Γκατζιού Αθανασία-Νεκταρία, Παπαγιάννη Ευαγγελία, Πασχάλη Φωτεινή, Πατσιαλή Ελεονόρα, Ζάμπρα Αγγελική, Στεργίου Όλγα Μιχαέλα. Η συνοδός-προπονήτρια της ομάδας μας, ήταν η κα Μπακατσή Γεωργία.

Η αγωνιστική απόδοση της ομάδας μας (8ου ΓΕΛ) ήταν πάρα πολύ καλή, αλλά και η συμπεριφορά, των παικτριών, τόσο μέσα στον αγωνιστικό χώρο, όσο και έξω από αυτόν ήταν επίσης πολύ καλή. Οι φίλαθλοι της ομάδας μας, είχαν πολύ κόσμια και αξιοπρεπή συμπεριφορά και αξίζουν τα συγχαρητήρια τόσο του συλλόγου διδασκόντων, όσο και της διευθύντριάς μας κ. Αποστόλου Μαριάννας.

Συγχαίρουμε τις παίκτριες τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Γουσόπουλο Σωτήρη και την συνοδό-προπονήτρια της ομάδας μας και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο σχολικό πρωτάθλημα. Επίσης συγχαίρουμε και την αντίπαλη ομάδα του 2ου Γενικού Λυκείου Τρικάλων, για την αξιόλογη προσπάθειά τους και για το «ευ αγωνίζεσθαι».