18.5 C
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Νίκη χρυσάφι για την Φήκη στο Αγρίνιο

Η πρώτη νίκη της Φήκης στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής έγινε με εντυπωσιακό τρόπο, αφού πέρασε με 2-3 από το Αγρίνιο απέναντι στον Παναγρινιακό.
Οι παίκτες του Νίκου Μανούρα έδειξαν ότι διαθέτουν ποιότητα και με πρωταγωνιστική τον Νίκο Σκόνδρα που πέτυχε και τα τρία γκολ, τα δύο με πέναλτι, έφτασαν σε μια πολύ μεγάλη νίκη που δίνει ψυχολογία για την δύσκολη συνέχεια.
Η τρικαλινή ομάδα ήταν πολύ καλή, ακόμη και όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 και τελικά με πέναλτι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε μια σπουδαία νίκη από κάθε πλευρά.
Η Φήκη προηγήθηκε στο 18′ με τον Σκόνδρα αλλά οι γηπεδούχοι με του Τσάκνη (44′) και Μήλιο (49′) πέρασαν μπροστά στο σκορ με 2-1. Ωστόσο όμως ο Νίκος Σκόνδρας με ολύμπια ψυχραιμία ευστόχησε στα δύο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του στο 64′ και στο 90’5 και έδωσε το πρώτο τρίποντο της χρονιάς στην ομάδα της Φήκης.

*Η νίκη αφιερώθηκε στον ποδοσφαιριστή της ομάδα Γιώργο Τεντολούρη, ο οποίος πρόσφατα έχασε τον πατέρα του.