27.7 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Νίκη θρίλερ στην παράταση για τα Trikala Basket (55 Φωτό – Βίντεο)

Ένα πραγματικό θρίλερ έγινε πριν από λίγο στο δημοτικό κλειστό για την της 7ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β Εθνικής όπου τα Trikala Basket κέρδισαν με με 66-61 τον ΝΕΟ Ληξουρίου (κ.δ. 54-54).

Ο αγώνας υπέρ των παικτών του Χάρη Φόρου κρίθηκε στην παράταση, αφού οι γηπεδούχοι παρά τα γεγονός ότι στις πρώτες 3 περιόδους είχαν το προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο τελευταίο και τελικά ο αγώνας πήγε στην παράταση. Εκεί οι τρικαλινοί ήταν ψύχραιμοι και αποτελεσματικοί και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα και ανάγκασαν το Ληξούρι στην 2η ήττα του.

Διαιτητές: Σταματόπουλος, Μαραμής, Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-12, 38-28, 45-38, 54-54, 66-61

Τρίκαλα Basket (Φόρος): Αναγνωστόπουλος 16, Βαβάτσικος 21 (2), Τσιαβές 6, Μπουργάνος 6 (1), Κολότσιος 5 (1), Νέσης 2, Γουάμπα, Αργυρούλης 5 (1), Πρέκας 3 (1), Μπαλόπουλος 2.
ΝΕΟ Ληξουρίου (Καυκής): Ραϊσεβιτς 15 (1), Μανάκας 14 (1), Τσούκας 7 (2), Μακαριάδης 9 (1), Ματσούκης 6, Τρυφωνόπουλος 8, Λαμπρόπουλος, Μπακέας Θ. 2, Μπακέας Γ., Μαρούλης.