18 C
Trikala
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

O AOT νίκησε το Μαρτίνο και βλέπει κορυφή!

Ιδανική η 9η αγωνιστική για τον ΑΟ Τρίκαλα, αφού νίκησε με 2-0 το Μαρτίνο, την ίδια στιγμή που Νεοκαισάρεια και Αναγέννηση Άρτας έμειναν ισόπαλοι, ενώ δεν κέρδισε και ο Ρήγας Φεραίος.
Έτσι η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη πλησίασε στους 2 βαθμούς την Νεοκαισάρεια, ενώ είναι μόνη πλέον στην 2η θέση του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

SONY DSC
Εύκολη νίκη
Παίζοντας στο πρώτο ημίχρονο καλό ποδόσφαιρο ο ΑΟ Τρίκαλα δεν είχε πρόβλημα για να πάρει τη νίκη, απέναντι σε μια σοβαρή ομάδα όπως είναι το Μαρτίνο.
Από κει και πέρα στην επανάληψη η τρικαλινή ομάδα έκανε συντήρηση δυνάμεων για τα επόμενα συνεχόμενα παιχνίδια, με αρχή αυτό της Τετάρτης για το κύπελλο με την Τσαριτσάνη.
Πάντως ο αγώνας είχε και εκπλήξεις. Κάτω από την εστία έπαιξε για πρώτη φορά ο Βάιος Ντάσκας, αφού ο Βούλγαρος τερματοφύλακας Κούντσεφ όπως όλα δείχνουν θα αποτελέσει παρελθόν, όπως και ο Μλαντένοφ.
H εικόνα του αγώνα
4΄ Ο Σαχινίδης έξω από την περιοχή ελίχθηκε αλλά το σουτ που έπιασε ήταν αδύναμο.
7΄Τα Τρίκαλα ζήτησαν πέναλτι σε μπάσιμο και πέσιμο του Μοσχάκη στην περιοχή από αμυντικό.
15΄ Καλό σουτ συρτό Μοσχάκη μπλόκαρε στη γωνία ο Τσήμας.
20΄Ακυρώθηκε γκολ των Τρικάλων με προβολή του Βαγγελή ως οφσάϊντ
22΄ Πλάγιο σουτ από τον Μοσχάκη η μπάλα βρήκε τα εξωτερικά δίχτυα.
24΄1-0. Σέντρα του Κουτσόπουλου από αριστερά εντυπωσιακή κεφαλιά Σαχινίδη η μπάλα κατέληξε στην δεξιά γωνία της εστίας του Μαρτίνου.
33΄Πλασέ Σαχινίδη η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία.
42΄Δυνατό φάουλ από τον Νικολόπουλο απέκρουσε ο Ντάσκας.
45΄2-0. Κόρνερ Μοσχάκης, ο Στούμπος κεφαλιά στην περιοχή και ο Γεωργίου από κοντά το γκολ.
54΄ Αντεπίθεση το Μαρτίνο με τον Νικολόπουλο δεν έβγαλε καλά τη σέντρα.
60΄Σέντρα σουτ Στυλιανός απέκρουσε ο Ντάσκας.
63΄ Ο Καπός ατομική προσπάθεια το σουτ επέμβαση του Ντάσκα.
69΄Ο Κλωτσοτήρας σούταρε από καλή θέση πάνω από την εστία.
77΄Κεφαλιά του Παπαευθυμίου η μπάλα πάνω από την εστία.
85΄Αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Βαγγελή για τα Τρίκαλα και ενώ ήταν στον πάγκο, δεν θα παίξει στον αγώνα κυπέλλου με την Τσαριτσάνη.
87΄Κόρνερ Κουτσόπουλος κεφαλιά Καραγιάννη απέκρουσε ο Τσήμας.
90΄ο Καντού ελίχθηκε στην περιοχή η μπάλα κόντραρε και άουτ.

Διαιτητές: Κρητικός-Τσιγγενές-Κόκκαλης (Μαγνησία)
Κίτρινες: Βέλλιος (Μαρτίνο), , Βαγγελή (ΑΟΤ), Στούμπος (ΑΟΤ)
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Α.Ο.Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Γεωργίου (58΄Μπασιάκας), Στούμπος, Βαγγελή (70΄Μηνάς), Καμπλιώνης, Μοσχάκης, Παπαευθυμίου, Καραγιάννης, Σαχινίδης (56΄Κουλούρης), Κουτσόπουλος.
Οπούντιος Μαρτίνου: Τσήμας, Κουτσούμπας, Μπαρκώσης, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Βέλλιος (46΄Κλωτσοτήρας), Νικολόπουλος, Βλάχος (76΄ λ.τρ. Γκριτσάπης ), Καπός, Καντού (46΄Στυλιανός).