19.3 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Ο ΑΟΤ 1-1 στις Σέρρες, αλλά ακόμη φωνάζει για την τραγική διαιτησία Αγγελάκη!

Με το έτσι θέλω ο διαιτητής από την Θεσσαλονίκη Αγγελάκης και ο δεύτερος βοηθός του στέρησαν τον ΑΟ Τρίκαλα από τη νίκη σήμερα στις Σέρρες. Το 1-1 κόντρα στον Πανσερραϊκό διαμορφώθηκε με επανάληψη πέναλτι που απέκρουσε αρχικά ο Σεντουριόν.

Ο ΑΟΤ ήταν ανώτερος από τον αντίπαλο, αλλά ο ακατάλληλος διαιτητής Αγγελάκης και η παρέα του είχαν διαφορετική άποψη.
Το φιλμ του αγώνα

Στο 14΄καλή στιγμή για τα Τρίκαλα σε κεφαλιά του Παρέδες η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.
Στο 25΄ο Σεντουριόν είχε καλή επέμβαση στο σουτ του Μαρκιόνι.
Στο 35΄ ο ΑΟ Τρίκαλα έγραψε το 0-1. Ο Νιάρος εκτέλεσε φάουλ στην μεσαία γραμμή ο Ντιαλόσι έπιασε την κεφαλιά και ο Παραγουανός Ρεκίν με εκπληκτικό εναέριο σουτ σκόραρε.
Στο 50΄ η ομάδα των Τρικάλων είχε μεγάλη ευκαιρία για δεύτερο γκολ. Ο Σεντουριόν γέμισε οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να διώξουν αλλά ο Ελευθεριάδης που βρέθηκε απέναντι από τον Καβουσάκη σούταρε την μπάλα άουτ.
Στο 59΄σωτήρια επέμβαση του Σεντουριόν σε κοντινή προβολή του Θεοδωρίδη.
Στο 78΄ο Πανσερραϊκός κέρδισε πέναλτι το οποίο έκανε ο Χειρίτραντας. Εκτέλεσε ο Κανίς, απέκρουσε ο Σεντουριόν αλλά ο Αγγελάκης έδωσε επανάληψη!
Έντονες οι διαμαρτυρίες των Τρικαλινών με τον Αγγελάκη να δίνει κίτρινες σε Κατσαντώνη και Κουσκουνά.
Στο 83΄το 1-1 καθώς ο Κανίς αυτή τη φορά ευστόχησε.
Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 8΄ καθυστέρηση.

Πανσερραϊκός (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο (46΄Φουάσης), Κρητικός, Μαρκιόνι (46΄Καραμπέρης), Ανάκογλου, Κανίς, Πόντσι (68΄Μέσι), Θεοδωρίδης (68΄Παπαβασιλείου)

ΑΟ Τρίκαλα (Αμπέντε) Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Ντιαλόσι, Παρέδες, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεκίν (84΄Μανίσογλου), Κουσκουνάς (93΄Κεχαγιάς), Χειρίτραντας, Ελευθεριάδης (67΄Νίζιτς)

Διαιτητές Αγγελάκης-Τοροσιάδη-Κουφός (Μακεδονίας). 4ος Τακίδης (Κιλκίς)

Κίτρινες κάρτες Κρητικός (Πανσερραϊκός),Νιάρος (ΑΟΤ),Δημητρίου (Πανσερραϊκός),Κουσκουνάς (ΑΟΤ), Καραμπέρης (Πανσερραϊκός)

Για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2 και στα παιχνίδια του Σαββάτου 20/11 είχαμε τα αποτελέσματα: