23.1 C
Σάββατο, 1 Ιουνίου, 2024

Ο Κουσκουνάς λύτρωσε τον ΑΟΤ στις καθυστερήσεις (60 ΦΩΤΟ)

Η επιθετική κλάση του Νίκου Κουσκουνά δεδομένη, απλώς σήμερα φρόντισε για μια ακόμη φορά αυτή να συνοδευτεί και με πολύτιμη νίκη. Ο ΑΟ Τρίκαλα νίκησε με 1-0 το Πιερικό, με γκολ του Νίκου Κουσκουνά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Μια νίκη χρυσάφι, η δεύτερη εντός έδρας και πάλι με γκολ του Κουσκουνά.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΤ ήταν χαλαρός, στο δεύτερο όμως καλύτερος  από τον αντίπαλο και έφτασε δίκαια στη νίκη, ώστε και στο τελευταία φάση του αγώνα.

Τον αγώνα παρακολούθησε και ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου, μαζί με τον Δήμαρχο Κατερίνης Κώστα Κουκοδήμο, έτσι είχε ευκαιρία από… πρώτο χέρι να δει τα χάλια του δημοτικού σταδίου, όσο αφορά τον αγωνιστικό χώρο.

Το φιλμ του αγώνα

3΄ Σέντρα του Μηλιώτη ο Ζαφειράκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ, στην πρώτη φάση του αγώνα για τον Πιερικό.
17΄Ένα σουτ ψηλά για τον Πιερικό του Καρανάτσιου που ήταν αμαρκάριστος η μπάλα πάνω από την εστία των Τρικάλων.
21΄ Πάλι ο Πιερικός απειλεί με τον Ζαφειράκη να σουτάρει συρτά και τον Σεντουριόν να μπλοκάρει την μπάλα.
37΄Τέταρτη φάση στο πρώτο μέρος ξανά για τον Πιερικό. Κεφαλιά ο Εμπουσί σε σέντρα του Μπουόλι ο Σεντουριόν απέκρουσε.
40΄Το πρώτο σουτ στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα των Τρικάλων με τον Ελευθεριάδη άστοχο.
42΄ Ο Ριζογιάννης σέντραρε στην περιοχή, ο Γαλάνης τελευταία στιγμή έδιωξε προ του Κουσκουνά.
44΄ Η καλύτερη στιγμή για τα Τρίκαλα να ανοίξει το σκορ. Ο Ευθυμίου την σέντρα, ο Σανδραβέλης την κεφαλιά η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία του Πιερικού.

Στο 52΄ο ΑΟΤ με τον Ελευθεριάδη έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία στην πρώτη καλή ευκαιρία του Β ημιχρόνου.
Στο 57΄ νέα στιγμή για τα Τρίκαλα με τον Αουντίνο να πιάνει το σουτ στην κίνηση, αλλά ο Γαλάνης απέκρουσε έστω και δύσκολα.
Στο 60΄ μεγάλη ευκαιρία ο ΑΟΤ να βάλει γκολ. Ο Ελευθεριάδης έδωσε την μπάλα στον Ευθυμίου,αλλά ο τελευταίος την έστειλε άουτ από το σημείο σχεδόν του πέναλτι.
Στο 64΄ νέα ευκαιρία ο ΑΟ Τρίκαλα με προβολή από κοντά του Κουσκουνά και τον Γαλάνη να βγάζει την φάση με τα πόδια.
Στο 73΄ ο Κουσκουνάς γύρισε την μπάλα ωραία στον Σανδραβέλη ο οποίος έπιασε το σουτ έδιωξε όμως την μπάλα αμυντικός του Πιερικού.
Στο 80΄φάουλ εκτέλεσε ο Ελευθεριάδης, ο Κουσκουνάς έστειλε την μπάλα πάνω το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πιερικού.
Στο 87΄μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Κουσκουνά να γυρνά στον Νίζιτς ο τελευταίος το σουτ σωτήρια όμως η επέμβαση του Γαλάνη.

Στο 94΄το 1-0 για τον ΑΟΤ με προβολή του Νίκου Κουσκουνά -στην σέντρα του Ριζογιάννη- ο οποίος λυτρώνει την ομάδα και της δίνει μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

ΑΟ Τρίκαλα (Αμπέντε)Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Παρέδες, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Χειρίτραντας (95΄Κεχαγιάς), Ρεκίν, Αουντίνο(64΄Πέλκας), Ελευθεριάδης (95΄Φουτσίνι), Ευθυμίου(79΄Νίζιτς), Κουσκουνάς.

Πιερικός (Θεοδοσιάδης) Γαλάνης, Μηλιώτης(77΄Γιαλαμίδης), Τοπαλίδης(67΄Καγκελίδης), Παντελιάδης, Μπουόλι, Εμπουσί, Σουντάρ, Καρανάτσιος(61΄Μουραίδης), Χαρτσιάς, Ζαφειράκης(77΄Κριμιτζάς), Ίτσιος.

Διαιτητές Βλάχος (Ανατ. Αττικής),Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής), Καλλή (Ανατ. Αττικής). 4ος, Ψύχουλας (Βοιωτίας)

Κίτρινες κάρτες Τοπαλίδης (Πιερικός),Ελευθεριάδης(Τρίκαλα), Παρέδες (Τρίκαλα),Γαλάνης (Πιερικός)

Αποτελέσματα-Βαθμολογίες Σούπερ Λιγκ 2 (8η αγων.)

Για την 8η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα