26.4 C
Trikala
Τρίτη, 21 Μαΐου, 2024

Οι διαιτητές πέταξαν εκτός κυπέλλου τα Trikala Basket! (35 ΦΩΤΟ)

Απίθανα πράγματα από… απίθανους διαιτητές έγιναν το απόγευμα της Τετάρτης στο δημοτικό γυμναστήριο Τρικάλων. Εκεί η Δόξα Λευκάδας νίκησε τα Trikala Basket με 63-67 και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.
Βέβαια το παιχνίδι πήγε σε δεύτερη μοίρα, αφού επί της ουσίας τον νικητή του αγώνα έκριναν οι διαιτητές οι απίθανοι Γερακίνης-Παζώλης-Γεωργούλης!
Τι έκαναν; «Καθάρισαν» τα Trikala στο 4ο δεκάλεπτο, με ανύπαρκτα φάουλ και επειδή ούτε αυτό ήταν αρκετό στο τελευταίο δίλεπτο του αγώνα έδωσαν δύο τεχνικές ποινές στον προπονητή Χάρη Φόρο, ώστε να «δέσουν» τη νίκη!
Τώρα αν αυτό λέγεται μπάσκετ είναι άλλη κουβέντα και προφανώς δεν υπάρχει περίπτωση να ιδρώσει το αυτί των αρμοδίων.
Πάντως η τρικαλινή ομάδα κοίταξε στα μάτια την Δόξα, αν και είναι μια κατηγορία πιο ψηλά. Έπαιξε καλό μπάσκετ και τελικά από λεπτομέρειες και… σφυρίγματα ήρθε η ήττα αποκλεισμός.
Δεκάλεπτα: 20-22, 35-38, 52-48, 63-67
ΤΡΙΚΑΛΑ BASKET (Φόρος): Μπαλόπουλος, Αργυρούλης, Κολότσιος 8 (2), Τσιαβές 10 (2), Πρέκας 2, Μπουργανός 9 (1), Γουάμπα 5 (1), Αναγνωστόπουλος 15 (10ρ.), Βαβάτσικος 7, Νέσσης 7 (1).
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Καλαμπάκος): Ντόναλντσον 16 (2), Ερμείδης 3 (1), Τσέιμπερς 4 (1), Κοντούδης, Γοργόνης 7 (1), Σαχπατζίδης 9 (11ρ.), Σκουλίδας 9 (3), Ευσταθιάδης 9 (1), Βουλγαρόπουλος 10.