16.1 C
Trikala
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Πέρασαν νικηφόρα από τον Βόλο τα κορίτσια του ΑΟ Τρίκαλα

Με το καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το 2024 η ομάδα κοριτσιών του ΑΟ Τρίκαλα 2011 κερδίζοντας στον Βόλο την τοπική ομάδα με 1-3.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο με τον αγώνα να παίζεται στο χώρο του κέντρου,με τις περισσοτερες επιθέσεις να μην είναι ουσιαστικές και από τις δυο ομάδες.
Στο δεύτερο ημιχρονο τα κορίτσια μας μπήκαν αποφασισμένα,κυριάρχησαν στο αγωνιστικό χώρο και στο 50’ μετά από κεφαλιά-ασίστ της Μπουζίνου η Στεργιούλη βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε κάνοντας το 0-1.
Δύο λεπτά αργότερα η Βαΐτση κέρδισε την μπάλα έξω από την περιοχή και βλέποντας την τερματοφύλακα πολύ έξω πλάσαρε τη μπάλα από πάνω της κάνοντας το 0-2.
Αμέσως μετά ο Βόλος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας και μετά από φάση διαρκείας η Παπαδοπούλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ναση.
Παρά την ψυχρολουσία η ομάδα μας ξαναβγήκε μπροστά ήταν συνεχώς απειλητική και στο 65’ η Κωστοπούλου εβγαλε ασίστ στη Ζώτου η οποία με μια ωραία ενέργεια κι ένα εξαιρετικο πλασέ,έστειλε την μπάλα στο Γαμα της αντίπαλης εστίας και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Η σύνθεση των Τρικάλων:(Γ.Λουλές)
Νάση,Στεργιούλη,Γεωργούλα,Σμιλικοβιτς,Κεχαγιά,Τσούνη(46’ Σαργιώτη),Τζιώρα(88’ Πανάγου),Κωστοπούλου,Μπουζίνου(85’ Πιπερά)Ζώτου(85’ Κυριζάκη),Βαΐτση.