16.4 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Ποδόσφαιρο Σάλας: Νέα ήττα της Υπεροχής από τον Παναθηναϊκό

Τους 19 βαθμούς έφτασε ο Παναθηναϊκός στη φετινή Stoiximan Futsal Super League, μετά το 7-2 απέναντι στην Υπεροχή Τρικάλων στο κλειστό του Μετς για την 11η αγωνιστική. Στους τρεις βαθμούς έμειναν οι Τρικαλινοί που δίνουν μάχη για την παραμονή στα μεγάλα σαλόνια.

Με πολύ καλή απόδοση, κυρίως στο δεύτερο 20λεπτο, αλλά και με τους Σταυρακόπουλο, Αυλωνίτη και Γρηγοράκο να σημειώνουν από δύο τέρματα έκαστος, το «τριφύλλι» ανεβαίνει συνεχώς στον βαθμολογικό πίνακα και δείχνει να έχει βρει τα πατήματά του.

Ο Παναθηναϊκός παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 7ο λεπτό χάρη σε γκολ του Λάμπουρα, κατάφερε τέσσερα λεπτά αργότερα να ισοφαρίσει με τον Αυλωνίτη ύστερα από πολύ ωραία πάσα του Σταυρακόπουλου. Περίπου 30’’ μετά και προτού καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Γρηγοράκος διπλασίασε τα τέρματα για το τριφύλλι και το 2-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με την επιστροφή στο β’ μέρος, η Υπεροχή έφερε το σκορ στα ίσα με τον Νικηφόρο, για να ξυπνήσουν για τα καλά οι παίκτες του Γιάννη Ζιάβα και να ανεβάσουν στροφές στη συνέχεια.

Ο Σταυρακόπουλος ένα λεπτό αργότερα έδωσε ξανά το προβάδισμα στον ΠΑΟ. Στο 32’ ο ίδιος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον Παναθηναϊκό και ένα λεπτό αργότερα ο Βλάχος διαμόρφωσε το 5-2, κλειδώνοντας ουσιαστικά το τρίποντο για τους γηπεδούχους.

Στο 34ο λεπτό, ο Αυλωνίτης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το έκτο συνολικά για τον Παναθηναϊκό, ενώ το σκοράρισμα δεν σταμάτησε εκεί αφού ο Γρηγοράκος έκανε το τελικό 7-2 τρία λεπτά πριν το τέλος.