19.6 C
Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Συνεχίζει να… πετά ο Δικέφαλος Πυργετού! (40 ΦΩΤΟ)

Μια ακόμη νίκη πέτυχε ο Πυργετός για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ Ερασιτεχνικής, κερδίζοντας με 4-2 τους Ταξιάρχες.

Οι παίκτες του Κώστα Γουργούλια προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Παπανικολάου στο 13’, όπου έγινε και το 1-0.

Ενώ στο 29’ ο Τόγελος με κεφαλιά έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παπανικολάου με ωραίο πλασέ έκανε  στο 53’ το 3-0. Ενώ στο 62’ με σουτ ο Αθανασίου το 4-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι Ταξιάρχες ήταν να πετύχουν τα γκολ της τιμής, αφού οι γηπεδούχοι έβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και παιδιά από την παιδική ομάδα. Στο 75’ Ο Τσάτσος με σουτ έκανε το 4-1. Και στο 82’ ο Πάτσος με κεφαλιά έκανε το τελικό 4-2.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Μαυρομάτης, Γαϊτανίδης (65’ Σουγκάρης), Παπαχρήστος, Μπουλογεώργος, Τσιάκαλος, Παπαδόπουλος, Αθανασίου, Δερμάνης (72 Σίττας), Τόγελος (65’ Πάτας), Παπανικολάου (72’ Τσιβίκης), Στεφόπουλος (36’ Αϊβαζίδης).

ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ: Σφυρλίδας, Ντέλας, Πάτσος, Χαντζής, Μπαρκονίκος, Μπλέτσας, Τσάτσος, Τσαγκάρης, Τσαφίτσας, Γιουβρής, Παπαλεξναδρής.