18.4 C
Τετάρτη, 22 Μαΐου, 2024

Βαριά ήττα για τα Μετέωρα στο Κιλελέρ

Δυσκολεύουν πολύ τα πράγματα για την άνοδο στην Γ’ Εθνική για τη νομάδα του ΑΣ Μετεώρων.
Για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου γνώρισαν βαριά ήττα με 4-0 από την ΑΕ Κιλελέρ στην έδρα της πρωταθλήτριας ΕΠΣ Λάρισας.
Η Καλαμπακιώτικη ομάδα άντεξε για ένα ημίχρονο, όπου ήταν στο μηδέν, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε και γνώρισε την βαριά ήττα με 4 γκολ.
Από αύριο την τεχνική ευθύνη θα έχει ο Γιώργος Λουλές και θα πρέπει να κοιτάξουν μπροστά, αφού υπάρχουν ακόμη ελπίδες ανόδου.
Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Χασομέρης στο 48΄ με πέναλτι, Πανταζής στο 63΄, Βαγενάς στο 66΄ και Παπαγεωργίου στο 92΄.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕ ΚΙΛΕΛΕΡ (Κ. Κατσάρας): Κουτσιρίμπας, Πανταζής (85′ Χατζησάββας), Μπαρούτας, Τσακίρης, Αντωνίου, Γκουγκουλιάς (85′ Αργύρης), Κουβελάς (46′ Β. Παπαγεωργίου), Κατσαμάγκας, Βαγενάς (75′ Αναγνώστης), Χασομέρης (80′ Ντιντής), Α. Παπαγεωργίου.

ΜΕΤΕΩΡΑ (Ν. Αγγελάκης): Γκουλιώνης, Ασημάκης, Νταλούκας, Γ. Γερεντές (46′ Λαμπαδάριος), Φορτούνης, Τσιαμάντας (77′ Γκόβαρης), Κιτσόπουλος, Καραμούζης, Ψαθογιαννάκης, Παπαδόπουλος, Θ. Γερεντές (62′ Κοτσιλιάνος).