23.1 C
Σάββατο, 1 Ιουνίου, 2024

Ξεμούδιασαν τα Μετέωρα στο πρώτο φιλικό με Κρύα Βρύση (ΦΩΤΟ)

Το πρώτο του φιλικό ματς προετοιμασίας έδωσε ο Α Σ Μετέωρα με την ομάδα της Κρύας Βρύσης στο γήπεδο της Διάβας.

Η ομάδα της Καλαμπάκας επικράτησε με σκορ 2-1 με τους προπονητές των δύο ομάδων να χρησιμοποιούν όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεσή τους. Νικήτρια η ομάδα των Μετεώρων με σκορ 2-1.

Η Κρύα Βρύση προηγήθηκε με γκολ του Πούλιου ενώ για την ομάδα των Μετεώρων σκόραραν οι Φωτίκας και Ζάρρας.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα των Μετεώρων στις 20 Αυγούστου στο Αγναντερό με αντίπαλο την τοπική ομάδα, πριν από τον αγώνα για το κύπελλο Ελλάδας στην Αταλάντη, την Κυριακή 25 Αυγούστου.

Κρύα Βρύση Α ημίχρονο: Βλαχάβας, Τατσιος, Ούτος, Ντίνος, Παπανικολάου, Κηρύκος, Κοντοτόλης, Παπαγεωργίου, Πούλιος, Λίτσιος, Πινιάρας.

Κρύα Βρύση Β ημίχρονο : Ζέρβας, Τρίμμης, Ράντζας, Πορτίκας, Ούτος, Σινάνης, Ντίνος Σπ., Παπαγεωργίου Μισιρλής, Ντίνος Μιχ., Ταμπάκου

Α Σ Μετέωρα Α ημίχρονο: Καρατζάς, Γρηγορίου, Χριστοδουλοπουλος, Πολυζόπουλος, Αλμπάνης, Παπαευθυμίου, Τσαντούλας, Γεωργάκης, Νικόλαρος, Ανδρεόπουλος, Φωτίκας,

Α Σ Μετέωρα Β Ημίχρονο : Γκουλιώνης -Βασιλάκος, Γεωργάκης, Νικόλαρος, Νταλούκας, Κοτσιλιάνος, Κοττόρι, Καραγιάννης, Θώμος, Γρηγορίου, Οικονόμου, Ζάρρας.