20.4 C
Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

Υπεροχή Τρικάλων: Καλή εικόνα αλλά… με ήττα κόντρα στον Ερμή Ζωγράφου

Η πρεμιέρα της Υπεροχής Τρικάλων στην Stoiximan Futsal Super League δεν συνοδεύτηκε με θετικό αποτέλεσμα παρά την καλή εμφάνιση κόντρα στον Ερμή Ζωγράφου. Η τρικαλινή ομάδα ηττήθηκε με 2-5 πληρώνοντας ουσιαστικά μεμονωμένα λάθη τα οποία και εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι.
Η Υπεροχή προηγήθηκε στο ματς με τον Στάμο αλλά ένα αυτογκολ του Παύλου και ένα γκολ του Τσέπα, έβαλαν τον Ερμή μπροστά στο σκορ. Ο Στάμος ισοφάρισε και πάλι για την Υπεροχή και το 2-2 ήταν το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Ερμής δεν άφησε ανεκμετάλλευτα τα λάθη των Τρικαλινών, πέτυχε τρία γκολ με τους Γκουνταρδά (2) και Τσέλιο και πήρε τη νίκη.
Πριν την έναρξη του αγώνα η Υπεροχή τίμησε τον παλαίμαχο πια τερματοφύλακα και αρχηγό της ομάδας, Κώστα Σκρέκα ο οποίος κρέμασε τα γάντια του καθώς και τον προπονητή του Ερμή Θανάση Τσακανίκα για την προσφορά του στο άθλημα.

Υπεροχή Τρικάλων: (Παπακυρίτσης) Τσιότρας, Τσαρέλας, Λάμπουρας, Νικηφόρος, Χριστοδούλου, Αράπης, Ψαθογιαννάκης, Μαυρομάτης, Καραμούζης, Κονόμη, Παπαβασιλείου, Παύλου, Στάμος.
Ερμής Ζωγράφου: (Τσακανίκας) Πολύδωρος, Τσέπας, Τσουρέας, Κολέντζος, Κουνταρδάς, Τσέλιος, Γκαϊφίλιας, Σπυρόπουλος, Ζομπολας, Καρίφης, Τζίμας, Γεωργούσης, Ζώτος, Μαστακούλης.