17.5 C
Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024

Από την κόλαση στον… παράδεισο η Φήκη (η επίμαχη φάση 40 ΦΩΤΟ+ΒΙΝΤΕΟ)

Ενώ η Φήκη βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0-1, στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφερε να πετύχει την πλήρη ανατροπή και να κερδίσει με 3-1. Το 2-1 έγινε με πέναλτι, το οποίο αμφισβητήθηκε από τους φιλοξενούμενους, που διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή του αγώνα κ. Β. Δουλόπουλο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Καλαμπακιώτες ήταν πολύ καλά στημένοι και καθώς έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αυγέρου στο 45’.

Η Φήκη πίεσε αρκετά στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Γκούμα στο 66’. Στο 71’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε μία φάση στην οποία αποβλήθηκε και ο Σκρέκας. Οι παίκτες των Μετεώρων διαμαρτυρήθηκαν ότι ουδέποτε υπήρχε παράβαση. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Σκόνδρας γράφοντας το 2-1, και το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 86’ από τον Γκούμα και πάλι.

To trikalaola.gr έτυχε να καταγράψει την επίμαχη φάση με 2 καρέ φωτογραφιών.

Δείτε τις 2 επίμαχες φωτογραφίες, καθώς και βίντεο με τα 2 γκολ της Φήκης και μερικές άλλες φάσεις και τα συμπεράσματα δικά σας.
Σημ. Το βίντεο βρίσκεται στο στάδιο της μεταφόρτωσης και θα εμφανιστεί σε μία ώρα περίπου.