12.2 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ασκληπιός: Στην κορυφή οι γυναίκες το 2014

Στην κορυφή του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής βρίσκονται οι γυναίκες του Ασκληπιού μετά την τελευταία αγωνιστική για το 2014. Πέρασαν μέσα από την έδρα της Νίκαιας με σκορ 3-1 προσθέτοντας άλλη μία καθαρή νίκη.
Μετά και τα χτεσινά αποτελέσματα οι γυναίκες του Ασκληπιού βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο το 2014.
Από το 1ο σετ τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κάνοντας το 5-13 και 15-19 πήραν το 1ο σετ με 20-25. Ίδια εικόνα και στο 2ο με τον Ασκληπιό να προηγείται με 3-10 και 9-15 παίρνοντας το σετ με 22-25. Στο 3ο μετά το αρχικό 7-7 η ομάδα της Νίκαιας πέρασε μπροστά στο σκορ 14-10 και 18-12 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-14.
Στο 4ο σετ η εικόνα άλλαξε με τον Ασκληπιό να προηγείται από την αρχή 9-11 και 13-14 με την Νίκαια να κάνει το 16-15 και από εκεί και μετά με ένα σερί 3-10 ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 19-25.
Τα σετ 1ο 20-25 σε 23΄, 2ο 22-25 σε 24΄, 3ο 25-14 σε 25΄, 4ο 19-25 σε 25΄.

Συνθέσεις
Γ.Σ. Νίκαιας Κουτσονίκου Α. Μανωλά Α. Καμπουρογιάννη Σ. Σκορδούλη Σ. Κολοβέτσιου Ε. Στανίση Ε. Τζίκα Ι. Χατζή Β. Παπαδημητρίου Α. Παραφού Κ. Λουκανικά Α. Τζίκα Μ.
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Λιούλιου Μ. 2π.(2άσσους) Βουλγαράκη Κ. 18π.(15/34επ. 3άσσους) Γκουτζιούπα Ε. (42% τέλειες υπ.) Ντιρογιάννη Ε. 16π.(15/34επ. 1άσσο) Τόλλιου Ε.14π.(12/31επ.2άσσους) Μακράκη Γ.2π.(1/7επ. 1άσσο) Προβίδα Κ.6π.(3/15επ.3μπλόκ) Κουκουτή Ι. Βράκα Ρ. Γεωργίου Μ. Παπαθεοδώρου Ε. Τσιούκα Γ.

Νίκη κορασίδων-Ήττα για άνδρες και κορασίδες Β΄

Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες απέναντι στον Μεδεών γνωρίζοντας την ήττα με 3-2, την ίδια στιγμή που τα τμήματα των κορασίδων είχαν μία νίκη και μία ήττα από τα αντίστοιχα των Σουφλαρίων στην γειτονική Λάρισα

Πρωτάθλημα Β΄ Εθνικής ανδρών
Ασκληπιός-ΑΨΛ Μεδεών
2-3
Παρά την μεγάλη προσπάθεια και τις πολλές απουσίες οι άνδρες δεν τα κατάφεραν απέναντι στο Μεδεών και γνώρισαν την ήττα με σκορ 2-3. Παρ΄ότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, με αντεπίθεση διαρκείας πήραν τα επόμενα 2σετ με το 5ο σετ να κρίνεται στις λεπτομέρειες 16-14 υπέρ του Μεδεών.
Τα σετ 1ο 26-28 σε 29΄, 2ο 17-25 σε 20, 3ο 25-14 σε 20΄, 4ο 25-9 σε 14΄, 5ο 14-16 σε 15΄.

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Λιανός Α. Γούλας Θ. Θάνο Μ. Βαίόπουλος Β. Βήτας Σ. Βήττας Γ. Ντούλας Χ.
ΑΨΛ Μεδεών Αντωνάκης Η. Στένος Π. Κορρες Β. Παπαδόπουλος Π. Αποστολάτος Ε. Κατσούμπας Ε. Τράκης Ι.

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Α.Ο. Σουφλαρίων- Ασκληπιός Β΄
3-0

Την ήττα γνώρισαν οι μικρές του Ασκληπιού στη γειτονική Λάρισα από την ομάδα των Κορασίδων Α΄ των Σουφλαρίων στα πλαίσια του πρωταθλήματος κορασίδων της Περιφέρειας.
Τα σετ 1ο 25-10, 2ο 25- 13, 3ο 25-15

Συνθέσεις
Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ.) Λίτσου Μ. Βούρτουρα Ι. Τσόκανου Ε. Φιλίππου Π. Κλαπάνη Ο. Βαργιάδου Α. Παπαθεοδώρου Β. Λαπούτη Β. Χριστοδουλοπούλου Α. Χρυσοπούλου Ε. Μαρκοπούλου Α.
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Γεωργίου Η. Πουλιανίτη Ε. Κεσκινίδου Α. Κωστοπούλου Φ. Λίτου Ε. Νάκου Γ. Κεφαλάκη Φ. Αναγνώστου Ε.

Α.Ο. Σουφλαρίων Β΄- Ασκληπιός
0-3
Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερη δυσκολία οι κορασίδες Α΄ του Ασκληπιού επιβλήθηκαν στη Λάρισα του Α.Ο Σουφλαρίων με 3-0
Τα σετ 1ο 8-25, 2ο 10-25, 3ο 6-25