16.5 C
Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Το 2ο ΕΠΑΛ πήρε το πρωτάθλημα νικώντας στο σημερινό τελικό το 6ο ΓΕΛ με 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ-32 ΦΩΤΟ)

Δυνατός ο σημερινός τελικός του σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου λυκείων Νομού Τρικάλων που έγινε το μεσημέρι στο γήπεδο του Πυργετού.

Στην αναμέτρηση που σημειωτέο έγινε μέσα στη λάσπη, πήραν μέρος οι δύο καλύτερες ομάδες του νομού, το 2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων και το 6ο ΓΕΛ Τρικάλων.

Η ομάδα του 2ου ΕΠΑΛ κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-0, χάρη στα τέρματα που πέτυχαν, ο Βαγγέλης Σακελλαρίου και ο Στέφανος Τσιμπούκας (λίγα λεπτά πριν λήξει ο αγώνας με κεφαλιά).

Την επόμενη βδομάδα η Τρικαλινή πρωταθλήτρια ομάδα του 2ου ΕΠΑΛ Τρικάλων θα βρεθεί στον Βόλο για να αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια ομάδα της Μαγνησίας.

Παρόλο τη βροχή, στο γήπεδο του Πυργετού βρέθηκαν πολλοί μαθητές-φίλαθλοι για να παρακολουθήσουν τον αγώνα.

Το trikalaola.gr βρέθηκε στο γήπεδο λίγα λεπτά πριν λήξει το ματς και κατέγραψε ένα ολιγόλεπτο βίντεο και 32 φωτογραφίες.