16.5 C
Trikala
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Κάηκε στις καθυστερήσεις ο ΑΟΤ, ισόπαλος 1-1 με τη Νέα Αγχίαλο

Σοκ για τον ΑΟ Τρίκαλα αφού στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε γκολ από την Νέα Αγχίαλο και με το 1-1 η 5η αγωνιστική για τον 2ο όμιλο έφερε την πρώτη βαθμολογική απώλεια για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, ενώ η απόδηση ήταν μέτρια για την τρικαλινή ομάδα.

Η εικόνα του αγώνα
7΄ ο Καμπλιώνης με ωραίο σουτ νίκησε τον Χαλάτση για το 1-0
15΄Σέντρα Παπαευθυμίου κεφαλιά Μλαντένοφ μπλόκαρε ο Χαλάτσης.
38΄ Ο Μοσχάκης «σήκωσε» την μπάλα για τον Μλαντένοφ αυτός έκανε το σουτ και ο Χαλάτσης απέκρουσε.
39΄ Προσπάθεια να απειλήσουν οι φιλοξενούμενοι όταν ο Κοντοβάς Γ. με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.
48΄ Από σέντρα του Καμπλιώνη ο Καραγιάννης έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.
53΄Ο Αναστασίου απείλησε για τον Πύρασο ωστόσο δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε και μπλόκαρε ο Κούντσεφ.
56΄Φάουλ του Θάνου γυριστή κεφαλιά του Στεφανή μπλόκαρε ο Κούντσεφ.
59΄Απο σέντρα του Σκούπρα ο Σαχινίδης έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά λίγο έξω από την συμβολή των δοκών.
65΄Φάουλ Μοσχάκη προβολή Σαχινίδη απέκρουσε ο Χαλάτσης.
69΄Σέντρα του Σαχινίδη, σουτ του Καμπλιώνη άουτ.
74΄Σουτ του Καμπλιώνη απέκρουσε με τις γροθιές ο Χαλάτσης.
85΄Ο Κοντοβάς Π. βρέθηκε στην περιοχή έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
93’ Ο Μυριώτης έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κούντσεφ δύσκολα σε κόρνερ.
94’ Κόρνερ του Π. Κοντοβά στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά ο Γκάγκας έκανε το 1-1.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΟ Τρίκαλα: Κούντσεφ, Σκούπρας, Παπαευθυμίου, Σκέντος, Γεωργίου, Βαγγελή, Καμπλιώνης, Μοσχάκης (78΄Τεντολούρης), Μλαντένοφ (81΄Στούμπος), Σαχινίδης, Μηνάς (46΄Καραγιάννης).
Πύρασος: Χαλάτσης, Γκάγκας, Σφάκας (25 Αναστασίου), Κοντοβάς Γ., Κοτζαθανάσης, Στεφανής, Μπασδάνης, Χάνος, Τσουρέλης(50 Μυργιώτης), Κοντοβάς Π., Γκίκα (67΄Μίλτος).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσιάκος (Θεσπρωτίας), Αντωνίου, Μωυσιάδης (Ηπείρου)
Κόκκινη: 96’ Μπασδάνης