15.5 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Φιλικά για τα κορίτσια του Τμήματος βόλεϊ του ΑΟΚ (ΦΩΤΟ)

Με το ίδιο πάθος που αγωνίζονται σε επίσημους αγώνες αντιμετωπίζουν και τα φιλικά ματς τα κορίτσια του Τμήματος Πετοσφαίρισης του ΑΟ Καλαμπάκας. Απόδειξη η σημερινή τους εμφάνισηστο Κλειστό Βλαχάβειο Γυμναστήριο απέναντι στην ομάδα του Φιλαθλητικού Τρικάλων που κατάφεραν να γυρίσουν το αρχικό εις βάρος τους 2-0 στα σετ.

Παρά το γεγονός ότι και στα δύο πρώτα σετ οι κοπέλες του ΑΟΚ ήταν πολύ δυναμικές η νευρικότητα τις οδήγησε σε πολλά άστοχα σερβίς δίνοντας την ευκαιρία στις φιλοξενούμενες να πάρουν το πάνω χέρι.

Γρήγορα όμως οι αθλήτριές μας βρήκαν το γνωστό καλό εαυτό τους και τα επόμενα τρία σετ ήταν νικηφόρα και μόνο.

Τα σετ (3-2): 21-25, 22-25, 25-17, 25-08, 15-11

Για τον ΑΟΚ αγωνίσθηκαν οι: Τσικέλη Παναγιώτα, Μπόμπολα Μαρτίνα, Τσίλη Ελισάβετ, Χαρίση Βασιλίνα, Μάρκου Ζωή, Βερεντζιώτη Νίκη, Σαλταπίδα Κατερίνα, Κόμματου Δήμητρα, Τσιλίκη Βιβή, Μπαζίμα Αθηνά, Καλούδα Ευαγγελία.