20.8 C
Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Άτυχα τα κορίτσια του ΑΟΤ έχασαν στο φινάλε στο Ρέθυμνο

Παρά το ωραίο ποδόσφαιρο που έπαιξαν τα κορίτσια του ΑΟ Τρίκαλα στο Ρέθυμνο γνώρισαν την ήττα με 2-1.

Μετά από ένα σπουδαίο παιχνίδι για την 5η αγωνιστική της Women’s Football League, η ομάδα γυναικών του ΑΟ Τρίκαλα ήταν άτυχη καθώς γνώρισε την ήττα στο 92ο λεπτό του αγώνα που έδωσε στο Ρέθυμνο με την τοπική ΡΕΑ.

Η ΡΕΑ προηγήθηκε στο 40’ με όμορφη προβολή της Μαρκουτσά μέσα στην περιοχή, με το 1-0 να είναι το σκορ του α’ μέρους. Στην επανάληψη, τα Τρίκαλα μπήκαν πιο δυναμικά και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στο 55’ με την  Μπετανκούρ.

Η γηπεδούχος ομάδα πήρε τελικά τη νίκη στο 92’, όταν η Γκάτσου εκτέλεσε το φάουλ, βρίσκοντας μόνη την Ματέους στο δεύτερο δοκάρι, όπου με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΡΕΑ (Ν. Κυριακόπουλος – Α. Πλατής): Γκρίπενμπεργκ, Κοτσάκι, Βορριά, Σολίς, Παντερή (70’ Τσικουδάκη), Εράσο, Μαρκουτσά, Μπράμε, Μάτεους, Γκάτσου, Δαφέρμου (92’ Κελαϊδή)

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Γ. Λουλές): Νάση, Στεργιούλη, Σμιλίκοβιτς, Τσούνη, Τζιώρα (41’ Κυριζάκη – 73’ Βαΐτση), Μπουζίνου, Κωστοπούλου, Μπετανκούρ, Μπέου, Κεχαγιά, Ζώτου (88’ Πιπερά).

14. Ελπίδες Καρδίτσας 0 (1-13)

-Εκκρεμούν οι αγώνες ΑΟ Τρίκαλα-Ελπίδες Καρδίτσας (Θα γίνει στις 22/11) και ΑΟ Τρίκαλα-Ολυμπιάδα Υμηττού (θα γίνει στις 3/12)