15 C
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Επιβλητική νίκη για την Πηγή (ΒΙΝΤΕΟ – 38 ΦΩΤΟ)

Σε παραγωγική μέρα το γηπεδούχο συγκρότημα έφτασε στο ευρύ 4-1 επί της  Κρύας Βρύσης.
Μπήκε από την αρχή δυνατά η Πηγή, έφερε την υπόθεση στα μέτρα της, οπότε λύθηκαν τα πόδια των παικτών και έφτασε στο ευρύ 4-1 επί της  Κρύας  Βρύσης.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν από τα πρώτα λεπτά και το γρήγορο 1-0 έδειξε στην πράξη ότι τους έδωσε φτερά.
Ακολούθως πορεύτηκαν με σοβαρότητα, έκαναν σωστή διαχείριση και έφτασαν μέχρι το τέλος του δρόμου.
Από την πλευρά του ο κόουτς  Χρ. Κονοσπύρης δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για την εικόνα που έβγαλαν οι παίκτες του. Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 3’ όταν μετά από πάσα του Κ. Ξαγαρά ο Καλέτσης με προβολή πέτυχε το 1-0.
Στο 40’ ο Κ. Ξαγαράς ήταν ψύχραιμος από την βούλα πραγματοποιώντας το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν από μικροσκόπιο την εσχάτη των ποινών. Εκρηκτικό ήταν και το ξεκίνημα της επανάληψης για την Πηγή.
Ετσι στο 50’ ο Αθ. Ξαγαράς με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 60’ ο Καλέτσης  με σουτ  πέτυχε το 4-0.
Το γκολ της τιμής για την Κρύα  Βρύση  σημείωσε  στο 70’ ο Κοντοτόλης.