24.5 C
Δευτέρα, 27 Μαΐου, 2024

H δράση των μικτών της ΕΠΣΤ

Στο πρώτο ματς του 2015 η Μικτή Νέων του νομού μας δεν μπόρεσε να κάνει ποδαρικό με το δεξί και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 από το αντίστοιχο συγκρότημα της Πιερίας.
Η Μικτή Νέων της ΕΠΣΤ αγωνίστηκε κι αυτή στο γήπεδο Μεγαλοχωρίου αμέσως μετά το παιχνίδι των Παίδων Βρέθηκε μάλιστα από το α ημίχρονο πίσω στο σκορ (ηττάτο με 0-1 στο α μέρος) και τελικά ηττήθηκε με 1-2 από το συγκρότημα της Πιερίας που εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες του και πέρασε με διπλό από την τρικαλινή έδρα Το γκολ της ΕΠΣ Τρικαλων με πέναλτι στο β ημίχρονο.
Ισοπαλία για τους παίδες
Αν και πάλεψαν για τη νίκη, οι Μικροί της ΕΠΣΤ δεν κατάφεραν τελικά να κάμψουν την αντίσταση της Μικτής ΕΠΣ Πιερίας. Έμειναν στο «λευκό» 0-0 στο ματς που άνοιξε την αυλαία των αναμετρήσεων της Τετάρτης και φυσικά έμειναν χωρίς νίκη παρ ότι ήταν καλύτεροι και πιο δραστήριοι από τους αντιπάλους τους,