21.3 C
Trikala
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Ήταν ψηλός ο… Πύργος για τα Σαράγια! (Βίντεο – 50 Φωτό)

Μεγάλη νίκη γοήτρου πέτυχε για τον 1ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής ο Πύργος, κερδίζοντας με 1-0 τα Σαράγια, την ομάδα δηλαδή που είναι στην κορυφή της βαθμολογίας.
Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός όσο αφορά την διάθεση των ποδοσφαιριστών. Ενώ η νίκη για τον Πύργο αποκτά μεγαλύτερη αξία, αφού περισσότεροι από ένα ημίχρονο έπαιζε με παίκτη λιγότερο, αφού αποβλήθηκε για διαπληκτισμό με αντιπάλους ο Ευθυμιάδης στο 42’!
Παρόλα αυτά στάθηκε με αξιώσεις και πήραν την πολύτιμη νίκη.
Το γκολ που έκρινε την συνάντηση ήρθε μόλις στο 3’ όταν ο Γραμματικός με σουτ έκανε το 1-0.
Τα Σαράγια είχαν ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, με κορυφαία στο 28’ όταν η κεφαλιά του Μπαλάφα σταμάτησε στο δοκάρι.
Ο Πύργος στο δεύτερο ημίχρονο παρά το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο είχε τη δική του κλασική ευκαιρία με τον Γραμματικό να εκτελεί φάουλ και η μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.
Τα Σαράγια έμειναν και αυτά με 10 παίκτες στο 92’ όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χρήστος Μπαμπούρης.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΠΥΡΓΟΣ: Τζανόπουλος, Θεοδ. Παπαγεωργίου, Νικολόπουλος, Ευθυμιάδης, Σκαρλέας, Τσιάμης, Ιατρού, Μπαλαής (75’ Γεωργούλας), Πρεβέντης, Γραμματικός (94’ Θ. Παπαγεωργίου), Νίντος (88’ Ρίζος).
ΣΑΡΑΓΙΑ: Γεωργομάνος, Μπαμπούρης, Αρκούδας (58’ Ράπτης), Τσιρογιάννης, Μπελιμπασάκης (74’ Μπαταγιάννης), Αλεξόπουλος, Κοθράς, Παπαευθυμίου (74’ Σίμος), Μπαλάφας, Μπατατόλης (53’ Ντόνο), Καλιακούδας.