16.5 C
Trikala
Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Νίκη πρόκριση στους «4» για την Φήκη, 0-2 μέσα στον δυνατό Πύργο (ΒΙΝΤΕΟ-ΦΩΤΟ)

Στους «4» του θεσμού του Κυπέλλου της ΕΠΣΤ πέρασε η Φήκη, νικώντας με 0-2 τον πολύ καλό Πύργο σήμερα το μεσημέρι.

Στο 12’ ο Σαμαντάς σε μια από τις γνωστές του κούρσες, απέφυγε τους αντιπάλους του από αριστερά, γύρισε ιδανικά τη μπάλα, εκεί όπου ο Ν. Σκόνδρας δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα του Μπαρούτα και να κάνει το 0-1.
Στο 15’ από σέντρα του Τσιώλη από αριστερά, ο Ιωάννου προσπάθησε μα ψαλιδάκι από καλή θέση να σκοράρει αλλά άστοχα.
Στο επόμενο λεπτό ο Νίντος πέρασε τη μπάλα στον Γραμματικό, αυτός σε κατά μέτωπο επίθεση σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε στον Τζέλη και άλλαξε πορεία.
Το γρήγορο γκολ έλυσε περισσότερο τα πόδια των παικτών του Βαγγέλη Μπρισίμη, οπότε στο 20’ πέτυχαν το 0-2 «αγκαλιάζοντας» νωρίς το σκορ πρόκρισης. Ο Νίκος Σκόνδρας συνεργάστηκε με τον Σαμαντά, αυτός πιο δεξιά στον Γιαννούλα, ο οποίος έβγαλε την παράλληλη σέντρα και ο Πολυζόπουλος από κοντά σκόραρε.
Σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι με την Φήκη να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Η ομάδα του Πύργου προσπάθησε και αντέδρασε για να πετύχει ένα γκολ τουλάχιστον και στα τελευταία λεπτά του αγώνα είχε μάλιστα δοκάρι αλλά και ευκαιρίες που δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει.

Το trikalaola.gr με τον Νίκο Σαλέπη ήταν εκεί από τα μισά του 1ου ημιχρόνου και μετά, καταγράφοντας σε βίντεο και φωτογραφίες διάφορες φάσεις του ματς.