19.4 C
Trikala
Παρασκευή, 24 Μαΐου, 2024

O AOT χωρίς τσαγανό ισόπαλος με Νεοκαισάρεια

Το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που κρατά 90 λεπτά και όχι 45! Αυτό φαίνεται πως το λησμόνησαν οι παίκτες του ΑΟ Τρίκαλα με αποτέλεσμα να έρθουν ισόπαλοι 2-2 με τον Εθνικό Νεοκαισάρειας.
Ήταν ένα παιχνίδι όπου το ζητούμενο για τους παίκτες του Άγγελου Διγκόζη ήταν να περάσουν στην κορυφή της βαθμολογίας. Αυτό όμως δεν έγινε, διότι στο πρώτο ημίχρονο η απόδοση ήταν καλή, η ομάδα βρέθηκε να προηγείται με 2-0, αλλά στην επανάληψη τα πράγματα ήταν δραματικά. Και αυτό διότι μετά το 60’ ο ΑΟΤ κατέρρευσε και χωρίς υπερβολή η ομάδα της Κατερίνης αδικείται από την ισοπαλία, αφού είχε κλασικές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη, αλλά ο Ντάσκας έκανε αποκρούσεις που πραγματικά έφεραν τον βαθμό. Βέβαια τίποτα δεν έχει κριθεί, αλλά αν δεν υπάρξει προβληματισμός τώρα πότε θα υπάρξει;
Ο ΑΟΤ θα πρέπει να διδαχθεί από τον αγώνα με την Νεοκαισάρεια και να κατανοήσει ότι με το όνομα δεν μπορείς να κερδίσεις τον τίτλο.

Η εικόνα του αγώνα
5′ Κεφαλιά του Σαχινίδη μπλοκάρει ο Σακελλαρίδης
8′ Μετά απο σέντρα του Κουτσόπουλου κεφαλιά του Σαχινίδη έκανε το 1-0
18′ Κίτρινη κάρτα στον Μηνά
21′ Κίτρινη κάρτα στον Βαγκελί
25′ Σέντρα σουτ του Μηνά στο παραθυράκι του Σακελλαρίδη, 2-0!
37′ Ο Ρετζιλάς μετά απο πάσα του Μηνά σουτάρει πάνω στον Σακελλαρίδη που διώχνει σε κόρνερ
58′ Κίτρινη κάρτα στον Νάκα
60′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτσόπουλο
62΄Ο Παναγιωτίδης μετά απο κάθος της άμυνας των Τρικάλων μειώνει σε 2-1 με δυνατό σουτς
* Επεισόδια μετά το γκολ με φιλάθλους των Τρικάλων να τα βάζουν με φιλάθλους της Νεοκαισάρειας και έναν παίκτη εκτός αποστολής
65΄Με απευθείας χτύπημα φάουλ ο Νάκας στέλνει την μπάλα μόλις άουτ
68′ Ο Παναγιωτίδης απο καλή θέση στέλνει την μπάλα άουτ
70′ Ο Καμπλιώνης κίτρινη κάρτα
71′ Κίτρινη κάρτα στον Παυλίδη
79′ Ισοφάριση για την Νεικαισάρεια με διαγώνιο σουτ του Νάκα μετά απο σέντρα του Μακράκη για να γίνει το 2-2.
80′ Κίτρινη κάρτα στον Στούμπο
81′ Σουτ Καραγιάννη άουτ
84′ Μετά απο φάουλ του Νάκα απέκρουσε ο Ντάσκας και ο Πασίδης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα απο κοντά…
87′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία με Μακράκη και Παναγιωτίδη και δύο μεγάλες αποκρούσεις απο τον Ντάσκα
88′ Νέα μεγάλη ευκαιρία απο τον Δημητρίου η κεφαλιά του οποίου έφυγε μόλις άουτ
90+ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Καραγιάννη απο κοντά να στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ